N - Trophy aneb KNÍK 666

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 29. 03. 2016

Projekt:
N-Trophy – soutěž pro středoškoláky, organizovaná především Jihomoravským krajem, s pomocí krajů Moravskoslezského, Trnavského a Žilinského a také Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu. Za naši školu se soutěže zúčastnil Jan Pokorný z třídy VIII. Jeho tým tvořila ještě Tereza Hladíková a Jan Bočan z Prvního soukromého jazykového gymnázia.
Cíl projektu:
Podpora talentovaných žáků v přírodovědeckých a technických oborech. Náplň soutěže:
Tříčlenné týmy z České a Slovenské republiky soutěží v oboru biologie, chemie, fyziky a logiky. Úkoly jsou zaměřeny na experiment a výzkum a přihlásilo se 171 týmů.
Název týmu:
KNÍK 666


Organizace:
Soutěž začala kvalifikačním kolem, po jehož vyhodnocení postoupilo 16 týmů do finále.To trvalo od pátku večer do pozdního večera v sobotu. Vyhlášení a prezentace řešení proběhlo v neděli dopoledne. Na tomto kole byly týmům představeny úlohy, které mají omezený čas (na každý obor zvlášť). Za každý obor obdržely týmy určitý počet bodů. Součet všech dosažených bodů za celý den určil vítěze.
Finále:
18.-20. března 2016 v Brně.
Závěr:
Tým Honzy Pokorného KNÍK 666 získal v této náročné soutěži 1. místo. Po předloňském 3. místě a loňském 2. místě je to jistě obrovský úspěch a velká radost.
Úplný závěr:
GRATULUJEME!!!


PhDr. Růžena Nedělová