Okresní kolo olympiády jazyka českého aneb Jak je důležité míti filipa

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 12. 02. 2016

Bylo pondělní ráno dne 8. 2. 2015 a komando šesti bučovických desperátů v čele s paní profesorkou Urbánkovou se vydalo řádit do Vyškova. Naším cílem bylo okresní kolo olympiády v českém jazyce.
Naše sestava byla větší, než se původně očekávalo. Poněvadž v kategorii středních škol byl nedostatek účastníků, bylo nás z vyššího gymnázia posláno o dva víc, než se očekávalo v původních plánech. Konkrétně jsme to byly já a Lucie Balcárková, kdo doplnil dvojici Mr. & Mr. Pokorní. A z nižšího gymnázia se k nám přidali Eliška Kocourková a Jáchym Čapla.
Do Vyškova jsme dorazili s předstihem, takže jsme měli ještě dost času na rozcvičku, kterou jsme strávili klábosením a zíráním do zdi. Čekání se nakonec ještě protáhlo o čekání na opozdilce. A pak už začala krutá bitva proti nástrahám jazyka českého.


Po mluvnické části, kterou jsme byli bombardováni jako první, nám dali deset minut na oddech a poté se šlo bojovat se slohem.
Jakmile boj se slovy a odstavci skončil, dalo se komando z vyššího gymnázia na ústup k nejbližšímu autobusu, který nás dostal zpět do bezpečí bučovického rajónu, zatímco nižší gymnázium, spolu s paní profesorkou, zůstalo na poli bitevním až do vyhlášení vítězů.
Jak se ukázalo, náš boj nebyl marný; i přes ztráty v podobě vypsaných propisek a vážného namožení zápěstí. Po krutém boji s dvaadvaceti hrdlořezy ze všech koutů vyškovského okresu se podařilo Elišce Kocourkové získat třetí místo. V kategorii pro střední školy se strhl boj mezi naším kvartetem a třemi bojovníky ze strany vyškovského gymnázia; v něm získal první místo David Pokorný a já se umístila na třetí příčce.
Nakonec se bezpečně navrátil i zbytek našeho komanda, a tak pro nás boj kola okresního a dne pondělního skončil...

Hanka Pokorná, VI.