Anglie - Cesta za poznáním...

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 11. 12. 2015

Byl pondělní večer 23. listopadu a všichni účastníci poznávacího a jazykového zájezdu do Londýna se sešli na parkovišti a netrpělivě vyhlíželi příjezd autobusu, který nás tam nechal zmrzat trochu déle než měl, asi abychom si navykli na pravé anglické počasí. Jen co přijel, vydali jsme se noční cestou směrem k naší první zastávce až k nejzápadnější části Německa do Cách. Zde jsme v dopoledních hodinách mohli vidět katedrálu Panny Marie, jejíž stavba byla započata už v 8. stol. Odtud jsme zamířili do Belgie, do města zvaného Leuven, za sychravého počasí jsme si jej prošli a mohli si zakoupit vytouženou pravou belgickou čokoládu. Kvůli znavenosti a nedostatku času jsme pak jen míjeli krásně nasvícený památník Waterloo a přesouvali se na přespání do Francie.
Ve středu jsme se konečně vydali do očekávané Velké Británie. Vyzkoušeli jsme si jízdu v Eurotunelu a přesunuli se do jižní části Anglie. Po cestě do Brightonu jsme se zastavili ve městečku Battle, jež nám bylo upomínkou na slavnou bitvu, kterou zná každý Brit. Také jsme se podívali na křídové útesy, kde jsme udělali nesčetně fotek a potkali mnoho český turistů. V Brightonu jsme poznali pár reálií a mohli si vychutnat výhled na moře a projít se po pláži. Poté následovalo přesunutí se do Londýna, kde se každý ubytoval u své hostitelské rodiny.
Fotogalerie


Další den po sdělení všech dojmů ze svých rodin jsme s chutí vyrazili do komunitního centra nedaleko Greenwich Parku na jazykový kurz. Měli jsme dva učitele, u kterých jsme se rozhodně nenudili, něco nového se naučili a rozhodně se pobavili. Odpoledne jsme se vydali za památkami Londýna. Poznali jsme Tower, přešli Tower Bridge, obdivovali Shakespearův Globe a mnohé další. Druhý den jsme šli podruhé a naposled na výuku, kde jsme si prověřili svoje znalosti, zazpívali si, kluci si zacvičili, což rozhodně nečekali, a na závěr jsme dostali certifikát o absolvování kurzu, u kterého jsme se všichni pobavili nad výslovností českých jmen rodilým Britem. Odpoledne jsme provětrali svoje peněženky na Oxford Street a značně unaveni jsme se odebrali na poslední noc ke svým rodinám.
Sobota byl den odjezdu, ale zároveň den s plně nabitým programem. Dokázali jsme totiž vyšlapat přes 500 schodů na vrcholek katedrály sv. Pavla a užít si nádherný výhled na Londýn, navštívit Covent Garden, China Town, Soho, Parliament, London Eye, Buckinghamský palác, Trafalgar Square a v osobním volnu také mnoho dalšího. Nabiti novou energií a zároveň i trochou únavy z celého dne jsme večer opouštěli Londýn a vydali se na dlouhou cestu domů. Cestu jsme si krátili několika filmy, spánkem, vzpomínkami na pobyt a pomyšlením na domov, kam jsme se dostali v neděli ve večerních hodinách.
Zájezd nám mnohé dal, a proto zbývá už jen říct: „Goodbye, London, and see you soon!“.

Alena Zemanová, septima