Dotkli jsme se hvězd…

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 18. 11. 2015

Pátek 13. listopadu – odvážné datum, navzdory jehož předsudkům se společně třídy kvinta a 1.A pod pedagogickým dohledem profesorky Štefkové a profesora Zelinky vydaly za poznáním a zábavou do nedalekého krajského města.
Prostor autobusu nám díky přeplněné kapacitě neposkytl zrovna nejlepší dopravní luxus, ale vše nám vynahradil dokonalý servis Hvězdárny a planetária Brno na Kraví hoře. Absolvovali jsme zde vzdělávací pořad, jehož součástí je orientace na večerní obloze. Na chvíli jsme doslova splynuli s vesmírem, abychom se pomyslně dotkli nejnápadnějších hvězd a souhvězdí stejně jako viditelných planet. To vše za pomocí nejlepšího projektoru hvězdné oblohy, jehož srovnatelná kvalita nemá konkurenci v celé střední Evropě.V jiném světě, jehož hlavní zásadou jsou hesla – „dotýkejte se, zkoušejte, pozorujte, poznávejte“ – a to nás baví, jsme se ocitli při dalším zastavení v objektu Technické herny. Zařízení, které nám umožňuje seznámit se zábavnou formou s různými fyzikálními zákony a jejich technickými aplikacemi, klade důraz na interaktivní činnost nás, zvídavých studentů. Herna nám poskytla možnost s jednotlivými pokusnými modely volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci. I profesorský sbor se nadchl experimentálními zážitky.
Pátek 13. listopadu nás obohatil o dosud nepoznané, přinesl nám rozptýlení a poskytl zábavu. Nechali jsme se alespoň na malý okamžik unést dokonalou krásou fascinující noční oblohy a nekonečným vesmírem. Zase jsme o kousek bohatší ve smyslu poznání, vědění a myšlení. Díky za to!

Klára Červinková, kvinta