Ústřední kolo Matematické olympiády v programování

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 14. 04. 2015

    Také v letošním roce pořádalo Ministerstvo školství ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků a Matematickým ústavem Akademie věd ČR matematickou olympiádu. Po krajských kolech tedy 25. až 27. března 2015, v prostorách Gymnázia Christiana Dopplera v Praze, proběhlo ústřední kolo 64. ročníku tohoto prestižního klání nadaných studentů v kategorii A a kategorii P - programování.
Do tohoto kola postoupilo 30 studentů z celé republiky. Olympiáda začala 25. března řešením úloh v programování, pak následovala astronomická vycházka a příprava na další část soutěže – praktickou část u počítačů.
Praktická část byla na programu celý následující den.
Naši školu velmi dobře reprezentoval student septimy Jan Pokorný, který v Praze získal v kategorii P, tedy v programování, krásné 8. místo a patřil mezi nejúspěšnější řešitele ústředního kola. Díky svému umístění a věku byl vybrán do reprezentace České republiky na mezinárodní kolo CEOI – "Central European Olympiad in Informatics", které se bude konat první červencový týden. Úsměvné je, že letos Honza nepojede třeba do Chorvatska nebo Německa jako v minulých ročnících, nýbrž absolvuje soutěž v nedalekém Brně. Letos je totiž pořadatelskou zemí právě Česká republika.
Honzovi gratulujeme a přejeme co nejlepší umístění v dalších matematických a programovacích soutěžích.

PhDr. R. Nedělová