POPRVÉ DRUZÍ FUTSALISTÉ

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 12. 03. 2015

Po volejbalu a florbalu se dalším kolektivním sportem s postupem do krajského kola stal pro hochy z GOA Bučovice futsal. Hostitelská ISŠA Brno Křižíkova turnaj pro šest týmů z Jihomoravského kraje zorganizovala ve čtvrtek 12.3. a bučovický tým byl spolu se SŠ-ZŠ Tišnov dolosovaný k nasazenému týmu ISŠ Brno Olomoucká.

Jak Bučovice tak Tišnov postoupily letos do krajského kola poprvé a úvodní zápas tak byl duelem dvou "nováčků". Místo oťukávání ale přišla rovnou pětibranková smršť, kdy se za šest minut pozice vedoucího týmu střídala v pořadí Bučovice - Tišnov - Bučovice. Hlavně rychlopalných zbraní pak na chvíli vychladly a v polovině zápasu hraného na dvacetpět minut byly Bučovice stále ve vedení. Po dvou dalších "salvách", kdy v krátkém rozmezí padly vždy tři branky, se skóre zastavilo na konečných 9:4. Podstatně vypjatější byl zápas proti přemotivované ISŠ Brno Olomoucká. Favorizovaní Brňané sice šli v osmé minutě do vedení, ale dvě branky v desáté respektive jedenácté minutě je dokonale zaskočily. Bučovice si udržovaly náskok až do 22. minuty, kdy po pátém a následně šestém faulu ISŠ dvakrát kopala penaltu a druhá z nich jim přinesla vyrovnání. I za tohoto stavu by sice Bučovice díky lepšímu skóre postoupily do finále, ale nic neponechaly náhodě a díky aktivnímu přístupu v závěru pojistily vítězství ve skupině na 5:4. Soupeř porážku nenesl právě nejlépe a v oboustranně vypjatém zápase možná právě větší disciplinovanost "kluků z dědiny" přinesla úspěch. Ve finále dlouho na bučovických hráčích ležela deka. Po vypjatém utkání se obtížně hledala motivace a soupeř ze Znojma poměrně lehce navyšoval vedení, takže hlavní pořadatel už Bučovicím patnáct minut před koncem vypsal diplom za druhé místo. Jak se dá za pět minut takový diplom lehce znehodnotit předvedli bučovičtí futsalisté, když srovnali na 5:5. V penaltovém rozstřelu rozhodla třetí série, když z šesti střelců byl pouze jediný neúspěšný - bohužel z Bučovic. Druhé místo hned při premiérovém startu je dalším příjemným překvapením v letošní sezóně soutěží AŠSK a možná i příslibem pro tu další, narozdíl od letošního ročníku i s motivací postupu do celostátního kola. Sestava: Brankář: Vojtěch Šujan Obrana: Ondřej Levíček, Lukáš Němec, Tomáš Kovařík, Michal Posolda Útok: Lukáš Jančík, Ondřej Vintr, Vilém Horák, Marek Vintr