Futsalisté přeborníky okresu

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 20. 02. 2015

Jako prodloužení prázdnin se mohl jevit "výlet" deseti chlapců do Vyškova v pátek 20.2. Místo relaxace je ale čekali v hale ZŠ Purkyňova tři soupeři v okresním kole futsalu středních škol.

Bohužel až příliš snadno - po pěti vteřinách hry - se Bučovice dostaly do vedení nad SOŠ Vyškov. Následné dvě branky pak přinesly nejen vedení 3:0, ale i přílišný klid. V závěru první patnáctiminutovky nejprve soupeř překonal jinak bezchybně chytajícího Vojtu Šujana. Následně po vystřídání brankářů se v druhé půli odehrálo drama hodné Shakespeara. Během dvou minut se brankář Michal Posolda dotkl míče sice pouze čtyřikrát, ale pokaždé jen když lovil míč ze své sítě. Z jasného zápasu se pro Bučovice stala noční můra, když z vedení 3:0 byl stav 3:5 a do konce zápasu zbývalo deset minut. Teprve pátá branka probudila bučovické playery z letargie. A se štěstím a vypětím sil se nakonec místo zdánlivě jistých tří bodů Bučovice dopachtily remízy 5:5. Branky a asistence: Němec 2+0, O. Vintr 1+1, M. Vintr 1+1, Paulík 1+0 Rychlý nástup se povedlo zopakovat i proti Gymnáziu Vyškov. Katastrofický scénář se naštěští neopakoval a branky padaly jako ze stroje v poměru 3:1. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na stavu 9:3 pro Bučovice a se čtyřmi body na kontě se už dalo pomýšlet na celkové vítězství. Branky a asistence: M. Vintr 5+1, Němec 2+1, Horák 1+0, Žižlavský 0+1, Levíček 0+1, Posolda 1+0, O. Vintr 0+1 Potvrdit předpoklad se bez problémů dařilo i v posledním utkání proti ISŠ Slavkov. Smršť šesti branek během prvního poločasu nenechala nikoho na pochybách, že Bučovice zápas i turnaj vyhrají. Pořadatelé vypsali diplomy a...málem je mohli přepisovat. Slavkov se totiž dokázal během deseti minut dotáhnout na rozdíl jediné branky a nervozita ovládla hráče na hřišti i na střídačce. Jistotu znamenala až branka na konečných 7:5 v poslední minutě. Branky a asistence: M. Vintr 3+2, Němec 2+1, Paulík 1+0, Jančík 0+1, O. Vintr 1+2 Příjemným překvapením byl rozhodně výkon Vojty Šujana v brance, přestože se této činnosti nevěnuje "profesionálně", zbytek sestavy střídal hvězdné okamžiky s výpadky, které zachránila střelecká produktivita. Sestava: Brankář: Vojtěch Šujan Obrana: Štěpán Paulík - Petr Žižlavský, Ondřej Levíček - Lukáš Němec Útok: Lukáš Jančík - Vilém Horák, Ondřej Vintr - Marek Vintr