SEKUNDA NA HORÁCH

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Sport, Vydáno dne: 19. 02. 2015

F O T O G A L E R I E
    Dne 8. února se třída sekunda vypravila na lyžařský kurz do Ostružné pod Ramzovou. Přestože řádila na celém okrese chřipková epidemie, u autobusu v neděli po obědě se sešel celý zájezd do jednoho účastníka. Varování, že to nebude jen tak ledajaký kurz přišlo, asi po 15 minutové jízdě, byla nutná zastávka na toalety …....to nám to pěkně začíná. Po jinak bezproblémové jízdě, díky zkušenému řidiči, jsme se ocitli před Anežkou, naším ubytovacím zařízením.

Lyžařské dovednosti byly do žáků vtloukány všemi možnými způsoby a myslíme si, že se snad i podařilo .I když někteří by mohli protestovat.
Ve středu byl tzv. krizový den, kdy odpoledne bylo odpočinkové, tak jsme vyrazili na snowtubing. Zážitky nebyly jen pocitové, ale dokonce i chuťové...palačinky, poháry a jiné pamlsky.
Každý pořádný kurz je zakončen závodem v slalomu. Jelo se dvoukolově ve dvou kategoriích a to dívky a chlapci. Vítězové byli potom odměněni diplomem a čokoládou.
1. místo: Lukáš Pekařík, 2.místo: Petr Šujan a 3.místo:Bernard Beinhauer, u dívek 1.místo: Karolína Machynková, 2.místo: Sabina Kohoutková a o 3.místo se dělila Veronika Matulová a Marcela Pokorná.
Také úplní začátečníci měli možnost porovnat své síly v závodě, vítězi byli všichni, kteří ve zdraví přežili.
V pátek třináctého by každý rozumný člověk nevylézal ani z domu, ale sekunda musela domů. Jak rádi všichni účastníci (z pedagogického dozoru) předali rodičům jejich děti a těšili se na poklidný víkend.