Historický úspěch florbalistů

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 28. 01. 2015

Ve středu 28.1. se premiérově pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a týmu Bulldogs Brno konalo krajské kolo ve florbalu. Do Brna se sjelo sedm nejlepších celků, které byly rozděleny na dvě skupiny. Los určil našemu celku za soupeře Břeclav a Hodonín.

Ve tříčlenné skupině měly Bučovice větší šanci na účast v boji o medaile, postupová matematika ale musí být podložena především výsledky. Srovnání výkonnosti v první desetiminutovce proti Břeclavi bohužel nevyznělo příliš lichotivě. Bezbrankový stav vydržel na ukazateli hlavně díky brankáři Davidu Pokornému a bučovičtí modrásci se vzhledem k minimálními výskytu na polovině soupeře jevili jako ohrožený druh. Paradoxně ale z první šance dokázaly Bučovice skórovat po kombinaci Jančík-Žižlavský. Po dvou akcích jako přes kopírák, když střelu z dálky před gólmanem tečoval nepokrytý útočník, ale otočila Břeclav na 1:2 a po zásluze šla do šaten jako spokojenější z obou týmů. Naštěstí se hrálo na dva poločasy a právě ten druhý vyzněl zcela opačně než úvodní část. Vyrovnání mohl po samostatné akci zařídit Marek Vintr, ale byl zastaven faulem než se mu podařilo zakončit. O následné trestné střílení se přihlásil sám "postižený", ale minisouboj vyhrál brankář Břeclavi. Co nadvakrát nedokázal sám, k tomu Marek pomohl Vojtovi Koudelkovi, který využil přesné přihrávky k zakončení. Neutrální výsledek neublížil ani nepomohl a postupový rébus se musel rozkrýt až v dalších zápasech. Po vítězství Hodonína nad Břeclaví neměly Bučovice nic jistého a v závislosti na posledním zápase mohly skupinu stejně tak dobře vyhrát jako být poslední. Právě druhá uvedená varianta se jevila jako pravděpodobnější, když se Hodonín v páté minutě dostal do vedení a odstartovala se přetahovaná, ve které vítěz bral finále. Po lobu Marka Vintra skóroval Vojta Koudelka a vyrovnal misku vah vychýlenou ve prospěch Hodonína. Tahanice stejného druhu se opakovala znovu, když šel Hodonín opět do vedení a Bučovice i podruhé vyrovnaly zásluhou přihrávky Ondřeje Levíčka a zakončení Marka Vintra. Tři minuty před koncem už začaly oba týmy uvažovat o nájezdech, když zkušená dvojice Jančík-Selinger dvakrát zaúřadovala s výměnou rolí nahrávači-střelec a strhla vítězství na stranu Bučovic. Bučovičtí florbalisté se rozhodně nechtěli spokojit jen s pouhou účastí v boji o titul krajského přeborníka. Naděje na zisk zlata se ale začaly velmi rychle rozplývat a po pěti minutách už finálový soupeř ze Znojma vedl 0:2. Jiskřičku naděje sice vykřesala branka Marka Vintra po samostatném úniku, naneštěstí další branky ze strany Bučovic nepřišly, zatímco Znojmo v takřka pravidelných intervalech zvyšovalo svoje vedení a ani trefa Petra Selingera po nahrávce Lukáše Jančíka nezábranila porážce 2:7. Postup do finále už byl sám o sobě historicky nejlepším výsledkem, který překonal nejen loňské čtvrté místo, ale i dvě třetí příčky hochů v kategorii základních škol. Překvapení bylo o to větší, že ostatní týmy měly sestavy vyztuženy hráči s extraligovými zkušenostmi. Dresy pokryté reklamou ale zápasy nevyhrávají narozdíl od bojovnosti a přímočarosti, kterou Bučovice předváděly. Sestava: Brankáři - David Pokorný, Ondřej Krejčí (dva poločasy odchytané bez obdržené branky) Obránci - Alexandr Müller, Ondřej Buriánek, Ondřej Vykoukal, Jakub Křivák Útočníci - Ondřej Levíček, Marek Vintr, Vojtěch Koudelka, Petr Selinger, Lukáš Jančík, Petr Žižlavský