Okresní kolo středních škol ve florbalu

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 16. 12. 2014

Se stejným výsledkem ale rozdílným způsobem se do krajského kola středních škol ve florbalu probojovala družstva hochů i dívek. Zatímco v dívčí kategorii se tým Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice přihlásil jako jediný v okrese a měl tak postup automaticky zajištěný, hoši si stejný úspěch museli vybojovat v zápasech proti třem soupeřům v úterý 16.12. ve Slavkově.

Nejprestižnější souboj je čekal hned na úvod proti Gymnáziu Vyškov. Soupeř svoji sílu ukázal už ve druhé minutě, kdy se dostal do vedení 0:1. O vyrovnání se už minutu poté zasloužili nejzkušenější (nejstarší) hráči našeho týmu, přesněji Petr Selinger po nahrávce Lukáše Jančíka. Stav nezůstal nerozhodný příliš dlouho a přestože míček do branky usměrnil náš hráč, do vedení šel soupeř, protože si jej jeden z obránců srazil nohou za záda vlastního brankáře. Vrtkavá bohyně Štěstěna ale svoji přízeň přenesla velmi rychle na druhou stranu a po přihrávce Vojty Koudelky směřované z rohu před branku Vyškova se balonek s pomocí brankáře ocitl v té správné brance - 2:2. Tak jako na začátku táhla hru Bučovic "stará" pětka, závěr patřil "mladé". Dvě branky Marka Vintra, na které už soupeř nedokázal odpovědět, totiž přinesly důležité 3 body. Díky výhře se Bučovice rázem ocitly v pozici favorita, ale v druhém zápase proti Slavkovu se dlouho nemohly prosadit. Až devátá minuta přinesla konec střeleckého trápení a po nahrávce Vojty Koudelky skóroval Marek Vintr. Gólovou pojistku přineslo chytré zakončení Marka Vintra, který využil zaváhání soupeřova brankáře a překvapil ho zakončením zpoza branky. Zápas se sice dal místy označit jako vzor pro spojení "utrpět výhru", ale tři body se do výsledků započítaly jako zcela plnohodnotné. Nula na kontě pak rozhodně byla dobrou vizitkou pro Ondřeje Krejčího i Davida Pokorného, kteří se střídali v bučovické brance. Do třetího utkání proti SOŠ Vyškov už Bučovice nemusely ani nastoupit. S ohledem na další výsledky bylo jasné, že o postup je už nikdo nemůže připravit. Bez tlaku a "povinnosti" zvítězit se všem uvolnily ruce a rázem šlo všechno lehce. Hned v první minutě se trefil Lukáš Jančík, který využil odraženou střelu Ondřeje Buriánka. Ani vyrovnávací branka na 2:2 nepřibrzdila rozjeté Bučovice, které se brzy opět dostaly do vedení po přihrávce Petra Selingera a fotbalově-florbalové fintě a střele Petra Žižlavského. Na 3:1 zvyšoval po samostatné akci Marek Vintr, když zaskočil slavkovského brankáře střelou skrytou za obránce. O závěrečnou tečku na 4:1 se pak postaral Ondřej Levíček. Stejně jako vloni tak budou okres Vyškov reprezentovat dva týmy z Bučovic a v lednu se určitě minimálně pokusí zaskočit týmy s extraligovými hráči. Sestava: brankáři Ondřej Krejčí, David Pokorný, obránci Jakub Křivák, Ondřej Vykoukal, Alexandr Müller, Ondřej Buriánek, útočníci Petr Selinger, Lukáš Jančík, Petr Žižlavský, Marek Vintr, Ondřej Levíček, Vojtěch Koudelka