Máme zlato! - Merkur perFEKT Challenge

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 28. 11. 2014

        F O T O G A L E R I E
   Dne 25.11. se Lucie Balcárková a Jan Pokorný ze třidy septimy našeho gymnázia zúčastnili soutěže Merkur perFEKT Challenge. Tato soutěž proběhla na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, kde se před devátou hodinou ranní prezentovaly všechny soutěžní týmy. Následně byly rozděleny do 8 kategorií po 6 týmech podle jejich zadání. Celkem se tedy soutěže zúčastnilo 48 týmů.
Soutěžní kategorie našich studentů byla: Řízení robota „od oka“. Úkol - sestavit robota ze stavebnice MERKUR, který by se pohyboval podle pohybu očí „řidiče“, tzn. když se „řidič“ podívá doleva, robot pojede doleva a naopak. Takovýmto způsobem měl nakonec robot projet vyznačenou dráhu.
Po více jak pětihodinové konstrukční a programátorské práci si Lucie Balcárková a Jan Pokorný ze své soutěžní kategorie přivezli zlatou medaili a jejich tým proto postupuje do superfinále soutěže, kde se střetne s vítěznými týmy dalších 7 kategorií a budou soutěžit o veliký pohár pro absolutní vítěze. Superfinále se bude konat v únoru 2015, tak jim držte palce!

Lucie Balcárková