Cesta za poznáním

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 25. 06. 2014

    V posledním školním týdnu v pondělí 23.června absolvovala naše třída tercie naučnou poznávací exkurzi za doprovodu profesorek PhDr. Emílie Kostrbové a Mgr. Soni Stránské.
První zastávkou jsme zavítali do areálu Živá voda v obci Modrá. Zdejší expozice nás blíže seznámila s vodní a živočišnou říší řeky Moravy a jejich přilehlých toků Příjemným zpestřením se pro nás stal průchod podvodním tunelem, který je ojedinělým experimentem v rámci celé Evropy. V hloubce 3,5m pod vodní hladinou a s délkou 8m jsem se kochali pohledem na ryby chladných vod jako lipany, pstruhy, parmy, dravce v zastoupení štiky, sumce nebo candáta a typického kapra. Mezi raritu této expozice se právem řadí jeseteři.


Další metou naší naučné výpravy se stal archeoskanzen Modrá. Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště směrem na Velehrad. Tento skanzen náleží mezi významné subjekty a názorně představuje jednu z nejvýznamnějších etap našich dějin.
Smysl a účel naší cesty za poznáním byl beze zbytku naplněn. S sebou domů jsme si odváželi cenné poznatky spolu s příjemnými zážitky.

Klára Červinková