Sexta na Pálavě

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 14. 05. 2014

- se rozhodně nenudila. V úterý 29. dubna se na vlakovém nádraží shromáždili téměř všichni studenti, až na několik nemocných a několik „notorických nejezdičů“.
Po docela příjemné cestě vlakem do Šakvic a následně autobusem do Dolních Věstonic jsme rádi odložili batohy a spacáky a šli na oběd. Řízek s bramborovou kaší potěšil a připravil nás na odpolední procházku s poznáváním bylin, stromů i živočichů. Zvláště chrousti měli letos dobu enormního rozmnožování.
Z procházky byla nakonec túra dlouhá 14 km se zastávkou v cukrárně v Klentnici. Světlý bod celého odpoledne. Z bylin jsme si zapamatovali pouze pelyněk, protože se přidává do absintu.
Po tomto zážitku šli ještě večer někteří nadšenci hrát fotbal.Ve středu nás opět čekalo krásné počasí. Další část exkurze jsme absolvovali s „plnou polní“ na zádech. Procházka byla tentokrát kratší, ale náplň stejná. Opět jsme stoprocentně poznali pouze pelyněk.
Během dvou dnů jsme tedy prošli celou Pálavu, navštívili Sirotčí hrad, Děvičky i Růžový hrádek a hlavně - hlavně jsme nemuseli strávit dva krásné slunečné dny ve škole.

PhDr. R. Nedělová.