Mezinárodní superfinále soutěže N-trophy4

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 05. 05. 2014

   Výsledková tabulka superfinále4

N-trophy je soutěž plná experimentů a bádání odehrávající se v unikátním prostředí univerzit. Soutěží se ve 4 oborech - logice, biologii, chemii a fyzice. Úskalí zapeklitých problémů těchto oborů pak řešily 3-členné týmy středoškoláků z Jihomoravského, Moravskoslezského, Trnavského a Žilinského kraje. Kvalifikační část N-trophy4 proběhla online. Naše bučovické gymnázium zastupovali dva studenti Jan Pokorný (sexta) a Petr Smísitel (septima). Do trojice je pak doplnila Michaela Krákorová z Gymnázia Brno-Řečkovice. V soutěži vystupovali pod názvem KNÍK^4.
Po vítězství našich zástupců v krajském kole následovalo ústřední mezinárodní superfinále ve dnech 25.-27. dubna 2014, ve kterém změřili síly soutěžící z 12 týmů z Česka a Slovenska.
Ústřední kolo se konalo ve vysokoškolském prostředí univerzity v Brně. Ani v této vybrané společnosti se naši žáci svými vědomostmi rozhodně neztratili. Získali 3. místo! Na místě druhém skončil jeden ze slovenských týmů a vítězem se stal druhý tým z Jihomoravského kraje SPOŽÚS.
Našim žákům gratulujeme k vynikajícímu umístění a přejeme hodně dalších úspěchů nejen ve vědeckém zápolení!