Counter Strike a maturanti

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 28. 04. 2014

V pondělí 14. 4. 2014 se u nás na Gymnáziu Bučovice odehrál zápas ve hře Counter strike. O její hodinové zprovoznění se postaral v rámci semináře informačních technologií Milan Marek z oktávy, který byl po několik let správcem herního serveru.
Nastoupili žáci 4. A proti svým kolegům z Oktávy. Ze začátku měli „čtvrťáci“ převahu, ale bohužel pro ně se Oktáva po šesti kolech hry rozehrála a jejich tým už si nenechal vzít ani bod. Zápas teda skončil v poměru 15:6 pro Oktávu.

Princip hry: Jedná se o souboj dvou týmů – protiteroristické jednotky (dále jen CT – z angl. counter‑terrorist) a teroristů (dále jen T – z angl. terrorist). Hráči na konci každého kola získávají podle osobního a týmového výkonu peníze (za zabití nepřítele, splnění úkolu), které využívají k nákupu zbraní a vybavení. Přičemž maximální částka na kontě jednoho hráče je 16 000 $. Zabití spoluhráčů či rukojmích vede k peněžnímu trestu.
Historie hry: Counter strike (ve zkratce CS) vznikl jako modifikace hry Half‑Life od společnosti Valve Corporation. Dnes je dostupný v několika plných i neplných verzích. Zatímco verze 1.5 a 1.6 jsou vytvořené na enginu hry Half-Life, pokračování Counter-Strike: Source a Counter-Strike: Global Offensive běží na Source enginu hry Half‑Life 2. K dispozici je i verze Counter‑Strike: Condition Zero, což je v podstatě vylepšená verze 1.6 rozšířená o hru pro jednoho hráče. V roce 2008 vydala společnost Nexon Corporation hru Counter Strike Online, která je určená primárně pro asijský trh, běží na verzi Condition Zero a využívá systém mikroplateb.

Milan Marek, oktáva