Maturanti ve Vídni

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 25. 04. 2014

Dne 22.dubna 2014 se třídy 4.A a oktáva zúčastnily již tradičního výletu maturantů do Vídně. Cestovali jsme patrovým, až příliš klimatizovaným autobusem. Cesta probíhala poměrně klidně a bezstarostně.
Ve Vídni jsme strávili necelých šest hodin. Nejprve jsme navštívili zámek Belveder, kde jsme mohli mimo jiné obdivovat slavný obraz Polibek od významného rakouského malíře Gustava Klimta. Ne všichni však mají k tomuto druhu umění bližší vztah. Dále naše cesta pokračovala na náměstí Marie Terezie, na ulici Ringstraße, do Hofburgu. Udělali jsme společnou fotku před budovou parlamentu a následně nás naše kroky zavedly k jedné z nejvýznamnějších rakouských gotických památek, ke kostelu sv. Štěpána.Na náměstí jsme dostali hodinový rozchod, který jsme využili k nákupům a občerstvení. Někteří ochutnali místní speciality: k obědu přišel vhod das Wiener Schnitzel neboli vídeňský řízek, milovníci sladkostí si dali v kavárně Wiener Kaffee und die Sachertorte a jako sladký suvenýr přivezli Mozartovy koule. Zpestřením programu byla návštěva krypty, kde jsou pochovaní habsburští panovníci. K nejvýznamnějším patří císařovny Marie Terezie a Sissi. Poslední zastávkou byla velmi netradiční budova Hundertwasserhaus, kterou jsme mohli prozkoumat i zevnitř a seznámit se s velmi neobvyklým architektonickým stylem. Upozornění pro budoucí maturanty - i podlaha je zde šikmá.
Tento výlet se nám velmi líbil, měli jsme možnost zhlédnout mnoho krásných historických památek a moc jsme si celý den užili. Rádi bychom tímto poděkovali profesorkám Hrozové, Urbánkové, Handrlové a Lučné za příjemně strávený den a za zážitky, které jsme si z výletu odnesli.

Eva Tesařová, 4.A