5. ročník florbalového Poháru hejtmana Jm kraje

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 10. 04. 2014

Zatím u žádného ze čtyř ročníků Poháru hejtmana Jihomoravského kraje ve florbalu nechybělo družstvo GOA Bučovice. A ani v polokulatém pátém ročníku pozvání mezi vybraná gymnázia naše škola neodmítlo. Kromě "vzorné docházky" se ale na turnaji nikdy nepodařilo postoupit ze základní skupiny. Jedenáct hráčů se tedy vydalo 10.4. do Tišnova zlomit smolnou sérii.

Hned při odjezdu ale osud naznačoval něco jiného, když kvůli nehodě na trati musela výprava místo vlaku použít autobus s pozdějším odjezdem a na místo tak dorazila se zpožděním. I přes komplikace nastoupily Bučovice proti Břeclavi podle časového rozpisu a hned když se poprvé dostaly k míčku, dostaly se do vedení po nahrávce Ondřeje Vintra a přesném zakončení Marka Vintra. V sedmé minutě "výhody" bučovické přesilovky využil soupeř ke srovnání na 1:1, ale dvojice Marek a Ondřej Vintrovi opět uvedli Břeclav do pozice prohrávajícího. Jak rychle je možné gól vstřelit, tak je možné ho i dostat a po padesáti sekundách odehraných z druhé desetiminutovky byl stav 2:2. Protože remízou skončil nejen duel Bučovic s Břeclaví, ale i Brna a Zastávky, každá výhra v dalších zápasech by mohla mít cenu postupu do semifinále. Teoretické výpočty se na hřišti naplnit nepodařilo, přestože už od třetí minuty Bučovice vedly. Po střele Ondřeje Levíčka se k dorážce dostal Ondřej Vykoukal. Bohužel tím výčet střeleckých úspěchů končí a naopak během dvou minut Zastávka otočila na 1:2, aby pak už jen navyšovala svůj náskok na konečných 1:4. Střelecká mizérie pokračovala i v utkání proti brněnské Jarošce. Bučovice bez vstřelené branky a s nákladem osmi branek šly ke dnu tabulky až na čtvrtou příčku. Jak nešťastně den začal, tak i skončil a další pokus o vylepšení reputace bude až za rok. Sestava: Brankáři: David Pokorný (první a třetí zápas), Michal Košičan Obrana: Alexandr Müller, Petr Hanák, Jakub Křivák Útočníci: Ondřej Levíček, Ondřej Vintr, Marek Vintr, Lukáš Jančík, Ondřej Vykoukal, Petr Selinger