Úspěšní studenti sexty

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 22. 01. 2014

   
Studenti sexty bučovického gymnázia se v minulém i tomto školním roce aktivně účastnili různých mimoškolních aktivit, které jim přinesly ocenění nejen na krajské, ale i celostátní úrovni.

David Pokorný se zajímá o napolenské období naší historie. V minulém školním roce se zapojil do středoškolské odborné činnosti a s prací na téma " Francouzské vojenské lékařství v době bitvy u Slavkova" se jako vítěz krajského kola probojoval až do celostátního kola, kde se nakonec umístil na pěkném 6. místě. Také letos chce na toto téma pokračovat. Ve své práci se tentokrát bude zabývat francouzskou armádou napoleonské doby a všichni pevně věříme, že David uspěje stejně dobře jako v minulé SOČ.
Jan Pokorný se zaměřuje hlavně na informační technologie, logiku a matematiku. I když občas "zběhne" k humanitním vědám (viz úspěšná umístění v lingvistických olympiádách nebo 6. místo v celorepublikové literární soutěži "Ze šuplíku fantazie" ), výpočetní technika ho asi baví nejvíce. V minulém školním roce Honza dosáhl velkého úspěchu na přírodovědné olympiádě zemí EU (EUSO), která se konala v Lucembursku. Tříčlenný tým z ČR, jehož byl členem, získal na této olympiádě bronzovou medaili, což ocenil v prosinci také ministr školství Dalibor Štys. Všem účastníkům mezinárodních soutěží a olympiád, kteří se umístili na prvním, druhém nebo třetím místě, věnoval pamětní diplom a knihu. Pro Honzu určitě jedna z nejcennějších "trofejí". V listopadu minulého roku se Honza zúčastnil také logické olympiády pořádané Mensou ČR a v konkurenci 40 000 studentů se probojoval do celostátního finále. Nyní se připravuje na krajské kolo matematické olympiády, která je zaměřena na programování. Také Honzovi držíme palce a přejeme co nejlepší umístění.
Úspěšnou studentkou sexty je i Lucie Balcárková, která se také věnuje informačním technologiím. V tomto školním roce se zúčastnila výběrového řízení firmy Microsoft a spolu s dalšími šesti chlapci z Jihomoravského kraje byla jako jediná dívka přijata do tříletého programu tzv. Studentského trenérského centra této firmy.
Celá sexta se navíc nadchla pro soutěže různého druhu. Jejich video "Typický den typického školáka " sklidilo na soutěži o zdravém životním stylu velký úspěch publika. Odměnou jim pak byla účast na sportovním veletrhu SportLife v Brně, kde byl pro ně připraven pestrý a zajímavý program.Studenti natočili na toto téma další video, které představili v soutěži SmartLife. I když tentokrát v soutěži neuspěli, u natáčení se všichni dobře bavili, včetně některých vyučujících, kteří se do činnosti svých žáků zapojili.
Úspěchy našich studentů určitě přispívají k dobrému jménu školy i bučovického regionu a dokazují, že i na malých gymnáziích vyrůstají velké osobnosti.

PhDr. R. Nedělová