Lyžařský kurz prvních ročníků

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 06. 01. 2014

Odpočet dní do odjezdu na lyžařský kurz už mohou zahájit žáci prvních ročníků Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice. Nervozitu může způsobovat snad jen počasí, které očividně zapomnělo po podzimu zařadit do programu zimu. Přestože i na horách je počasí spíše březnové, předpovědi ochlazení pod bod mrazu a sněhová děla na svazích dávají šanci, že i letos bude kurz skutečně lyžařský a snowboardový.

Základní informace k lyžařskému kurzu     Čestné prohlášení


Pro nedočkavé a zvědavé je k dispozici například stránka udávající aktuální sněhovou situaci a počasí nejen v Karlově, ale i v dalších horských střediscích http://www.snehove-zpravodajstvi.cz/jeseniky/karlov/
K 6.1. jsou v provozu dvě sjezdovky, což představuje pouze malou část z karlovských sjezdových tratí. Představu si můžete udělat také díky záběrům webkamer. Nejblíž hotelu Karlov, kde budeme ubytovaní a bezprostředně vedle obvykle využívané sjezdovy Myšák, se nachází webkamera u jednoho ze (zatím) provozuschopného vleku Kazmarka. Záběry můžete sami posoudit na http://www.ejeseniky.com/webkamery/kazmarka
I při výrazném zlepšení sněhových podmínek je patrné, že pokud sníh bude, pak většinu bude tvořit umělý sníh. Podklad může být tvořený přemrzlým sněhem a proto pokud se rozhodujete mezi lyžemi a snowboardem, určitě lze doporučit zejména u začátečníků na prknu spíše lyže. Samozřejmě zůstává všem možnost vzít si obojí vybavení a nechat rozhodnutí až na místo samotné.
Před odjezdem prosím nezapomeňte vyplnit a odevzdat "Čestné prohlášení" a vzít si kromě vybavení a oblečení také kartičku pojištěnce. Bez těchto náležitostí nebude možné na kurz odjet!
Takže doufejme, že nás počasí podrží a všichni si užijí bezproblémový týden na horách!