Prudká 2013 aneb kvinta na výletě

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 12. 06. 2013

Začátek nevypadal moc slibně... Nastupovali jsme v úterý 4. června v Bučovicích do vlaku za prudkého deště. Ještě v Brně se počasí snažilo, aby nám celý výlet znechutilo, ale už v Tišnově došlo k prudké změně. Přestalo pršet a když jsme dojeli až do městečka Nedvědice, začalo být docela teplo. K Pernštejnu jsme došli volnou chůzí, i když cesta vedla do docela prudkého kopce. Ale ten výhled potom.... Hrad byl krásný a zajímavý a většina z nás stihla i nákup suvenýrů, návštěvu hladomorny a menší oběd. Kromě těch, kteří si nabalili šest řízků na dvoudenní pobyt s polopenzí :)
Po návštěvě hradu jsme se vydali na zpáteční cestu do rekreačního střediska Prudká. Pěšky. S batohy na zádech. Někteří s vyčítavými, jiní se zuřivými pohledy, protože z Nedvědice je to asi 8 km. Ale musíme myslet pozitivně – ani jednou jsme nebloudili a svižným tempem nám cesta relativně netrvala ani moc dlouho. Negativní na celém pochodu mohlo být jedině to, že vlak z Nedvědice do Prudké stojí přímo před brankou do rekreačního střediska :)
Příští den jsme do Tišnova raději jeli vlakem. Do Předklášteří, na návštěvu gotického kláštera Porta Coeli, jsme ovšem zase šlapali pěšky. S batohy na zádech, jak jinak. Naštěstí cesta trvala jen 15 minut, čemuž někteří na začátku pochodu odmítali uvěřit. Ale prohlídka kláštera stála zato. Taková ukázka cisterciácko-burgundské gotiky se jen tak v českých zemích nevidí.
Po celý zbytek výletu se pak již zvláštního nestalo, jak praví klasik. Ovšem počasí v Bučovicích nezklamalo. Sotva jsme dojeli, opět začalo pršet...