Basketbal OK mladší dívky

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 11. 03. 2013

V pátek 8.3. 2013 se vydaly studentky nižších ročníků, tedy z kvarty (Barbora Vintrová, Eliška Kučerová, Natálie Slezáčková, Kateřina Pazderová a Alena Zemanová) a dále pak dívky z tercie (Barbora Zourková, Romana Burianová, Tereza Šilerová a Barbora Mrázková) s doprovodem paní profesorky Ireny Vintrové do Vyškova na okresní kolo v basketbale. Hned po příjezdu jsme se rozházeli na koše a plné energie jsme vběhli do prvního zápasu proti ZŠ Purkyňova. Ačkoli jsme mysleli, že odjedeme s „bramborovou medailí“, začali jsme úspěšnou výhrou 8:10 (Zemanová – 2, Pazderová, Kučerová a Slezáčková – 1). Ve druhém zápase jsme začali s velikou snahou, ale dívky z domácího týmu ZŠ Tyršova jsou téměř všechny basketbalistky, tudíž naše síly nám na ně nestačily =>prohra 28:4 (Zemanová – 1, Kučerová – 1). Nic nás však nerozhodilo.

Poslední utkání jsme nezahájili moc dobře, po první čtvrtině bylo skóre 12:2. Mysleli jsme, že už nemáme šanci na výhru při tak vysokém rozdílu, v poslední čtvrtině jsme však skóre 14:6 díky spolupráci útočnic Slezáčkové a Kučerové obrátili na 14:18. Byl to příjemný a hlavně nečekaný obrat tohoto zápasu (Vintrová – 1, Slezáčková – 3, Kučerová – 5). Díky tomuto vítězství jsme si domů odvezli nádherné 2. místo. ZŠ Tyršova si čestně vybojovala 1.místo, ZŠ Purkyňova 3.místo a ZŠ Rousínov 4. Po vyhlášení výsledků jsme s nadšením dojeli do školní jídelny pro sladkou tečku tohoto dne.