Školní časopis - prosinec 2012

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Školní časopis, Vydáno dne: 20. 12. 2012

Vážení čtenáři, milí studenti,
právě obracíte listy posledního vydání školního časopisu v tomto kalendářním roce. Ano, Vánoce jsou za dveřmi, třetí svíčka na adventním věnci již byla sirkou zažehnuta. Doma už voní napečené cukroví a všichni se těší na pondělní večer, až s chutí slupnou kapra s bramborovým salátem.
Prosinec bývá často nejhektičtějším měsícem v roce. Je třeba uklidit, napéct a hlavně nakoupit dárky. (Tipy na dárky na poslední chvíli najdete v rubrice Recenze).
Předvánoční ruch v přeneseném významu obsadil i budovu na Součkově ulici s číslem popisným 500. Aula naší školy v posledních dnech doslova praská ve švech. Nejprve v ní probíhaly nácviky stužkování, pak beseda s europoslancem. Nyní ji čeká nápor rodičů a následně i studentů, kteří jsou již netrpěliví a nemohou se dočkat, až zde uvidí primány a sekundány účinkovat na tradičním vánočním koncertu těchto tříd. A jelikož lednem začíná plesová sezóna, budou v aule od začátku nového roku probíhat další nácviky - tentokrát se zde budou pohupovat studenti druhých ročníků v tříčtvrtečním rytmu vídeňského valčíku, kterým bude zahájen ples školy v kulturním domě v Nesovicích v pátek 25. ledna 2013.


Nebudou jistě chybět i další vystoupení tanečních skupin a celků z blízkého okolí a připravena bude samozřejmě i bohatá tombola.
A v posledních dnech školní docházky čeká studenty i zápolení s námahou, potem, nějakými odřeninami, zklamáním i radostí v podobě vánočního turnaje ve florbalu, který vyvrcholí ve čtvrtek exhibičním utkáním mezi vítězným družstvem v kategorii hochů a týmem profesorů. Jak duel dopadne?
Jelikož se svátky neúprosně blíží, chtěl bych Vám za celou redakci časopisu popřát co možná nejhezčí Vánoce se spoustu dárků bez stresu a shonu, rodinnou pohodu, veselého, ale zároveň i klidného Silvestra a v novém roce mnoho štěstí, zdraví, pevné vůle při držení předsevzetí a splnění co možná největšího počtu přání a úspěchů.
Na shledanou v roce 2013, roce, kdy třináctka bude našim šťastným číslem.

Michal Marko