Školní ajťák 2012

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 17. 12. 2012

Ve dnech 12. - 14. prosince proběhlo na portálu grunex.com online kolo soutěže BenQ Školní ajťák. Jedná se o soutěž pro všechny studenty středních škol z České republiky, která se letos uskutečnila již počtvrté. Je největší českou středoškolskou znalostní soutěží, ve které studenti odpovídají na otázky z oboru IT, softwaru, hardwaru, sociálních sítí a moderních technologií. Otázky jsou rozděleny do dvou kategorií. Snažší otázky odpovídají obecným středoškolským znalostem, těžší otázky důkladně prověří IT znalosti studentů, aby do celkového finále postoupili skutečně ti nejlepší.
Za naši školu soutěžili 4 žáci - Daniel Charvát (4. A), ze septimy Milan Marek a Vilém Hujňák a z kvinty Jan Pokorný. Počtem malá skupinka v záplavě soutěžících z desítek různých škol z celé republiky, ale výsledkově jsme se zcela určitě neztratili. Na hodnocených prvních padesáti místech se objevily dokonce hned dvě jména našich soutěžících! Na 9. místě Milan Marek a na 49. místě Jan Pokorný.
Gratulujeme k úspěchu, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Milanu Markovi přejeme v celostátním kole v Praze již tuto středu 19. prosince pevné nervy a hodně štěstí mezi desítkou nejlepších "ajťáků" ročníku 2012.