Školní výlet do Štramberka

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 11. 06. 2012

     F O T O G A L E R I E

V pátek 8. 6. vyjela třída II. na výlet do malebného městečka Štramberk. Cesta pohodlným autobusem rychle uběhla a v 9 hod se nás ve Štramberku ujal mladý (pohledný, urostlý, vtipný...) student Tomáš, který nás provázel na naší pouti.
Nejprve jsme navštívili malé terárium s hady, rybami, gekony a pavouky. Někteří odvážní si mohli hada pověsit kolem krku nebo si na dlani pochovat škorpióna. Foto dosvědčí, že odvaha sekundě nechybí...
Druhá zastávka byla u pekaře na náměstí, kde jsme si zkusili vytvarovat tzv. Štramberské uši a následně je snědli. Ještě teplé ucho chutná moc dobře!!! Pan pekař taky povyprávěl, proč se tato specialita ve Štramberku peče.

Posilněni a poučeni jsme hravě zdolali nějakých 170 schodů na Štramberskou trúbu, což je rozhledna ve věži bývalého hradu nad městem. Pohled dolů stál za to. Následovala jeskyně Šipka, kde byla kdysi dávno nalezena čelist neandertálského člověka, pak cesta lesem a loukou ke stanovišti terénních čtyřkolek. Na nich jsme se skoro všichni svezli a přežili jízdu nelehkým terénem. Mnozí pana instruktora ani nepotřebovali a dokázali, že jsou rození terénní závodníci.
Poslední zastávka se odehrála v keramické dílně. Tady se zase někteří předvedli jako velmi talentovaní a učenliví – výroba keramiky na hrnčířském kruhu jim šla jako po másle.
Dlužno poznamenat, že zajímavý výlet byl korunován dobrým obědem v útulné zahrádce pod Štramberskou trúbou a pěkným počasím po celý den. Bouřka vypukla až večer a to už byli studenti doma pod střechou.

Mgr. Marta Urbánková, třídní učitelka