Pálava 2012

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 16. 05. 2012

     F O T O G A L E R I E

V úterý 24. dubna jsme časně ráno doklusali skoro v plném počtu na vlakové nádraží v Bučovicích. Některé z nás již cesta sem celkem zmohla, to jsme ale ještě netušili, co všechno nás během nastávajících dvou dnů čeká…. S úsměvy a nelehkými batohy na zádech (někteří pojali přípravu opravdu poctivě a podle velikosti zavazadla to vypadalo, že jedou na týdenní rekreaci) jsme se vydali vstříc Pálavským dobrodružstvím.
Úsměvy nás na chvíli přešly, když jsme z okýnek autobusu zahlédli zříceninu Dívčího hradu, kam jsme se měli vydat hned po našem příjezdu a ubytování v Dolních Věstonicích. Ale díky panu profesoru Zelinkovi, kterého dobrá nálada nepřešla ani v tom nejvyšším kopci a také díky naší paní profesorce Handrlové, která neztrácela naději ani, když to vypadalo, že cesta nemá konec, jsme výstup bez problémů zvládli. Cesta to byla opravdu zajímavá, hned na jejím začátku jsme potkali pár broučků, nemalé množství kytiček a pár turistických nadšenců, majících stejný cíl. S přibývajícími kilometry byla příroda čím dál tím víc zajímavější, turistů ubývalo a nohy byly bolavější. S nadšením jsme zamířili do kavárny Fara v nedaleké Klentnici. Po krátké pauze jsme se vydali zpět na naši ubytovnu. Potom už jen večeře a spánek. Některým zbylo ještě dost energie na vykládání.

Druhý den začal pohodově, do Perné jsme se vydali autobusem. Tady ale pohoda skončila. Čekal nás obrovský kopec na Stolovou horu. Z tváří některých účastníků bylo znát, že by raději ulehli ke spánku, nebo pokračovali autobusem až do Mikulova, kam jsme mířili pěšky. Optimismus pana profesora se ale ani přes noc nevytratil, paní profesorka se také ještě stále usmívala. A my jsme je následovali. Nakonec jsme kopec, i s batohy na zádech, zvládli celkem obstojně a zasloužili jsme si pauzu na svačinu. Další pokračování cesty na Turold bylo příjemně z kopce. Prohlédli jsme si jeskynní komplex, našli zde několik netopýrů, potom krátká zastávka v Mikulově v samoobsluze a hurá na vlak domů.
Do Bučovic jsme dorazili sice s malým zpožděním, zato však beze ztrát. Naopak všichni jsme se vraceli se spoustou zážitků, fotek a pracovními listy :-). Výlet na Pálavu byl příjemným zpestřením běžných školních dnů a všichni se sem mohou těšit.

Za třídu sextu – Anna Šilerová.