Jarní Vídeň

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 14. 05. 2012

     Metropole na Dunaji nabízí svým návštěvníkům nejen množství historických památek, zajímavé výstavy nebo vánoční trhy, ale i nádherné letní sídlo Habsburků – zámek Schönbrunn a pozoruhodnou zoologickou zahradu ukrytou v zámeckém parku. Tyto objekty se staly cílem historicko – přírodovědné a zároveň jazykové exkurze, na kterou se vydali v pátek 4. května studenti kvarty a třetího ročníku.
Během tzv. císařského okruhu mohli návštěvníci zámku obdivovat nejvýznamnější reprezentační prostory habsburské rezidence jako např. pracovnu císaře Františka Josefa, jídelnu, ložnici, kulečníkový sál, nahlédli i do historické toalety a některého z budoárů krásné císařovy manželky Sissi. Po tradičním nákupu „Mozartskugeln“, ať už s podobiznou Mozarta či Sissi“, následovala procházka po zámeckém parku, vyhlídka od altánu Gloriette a společné foto.

Druhým cílem cesty byla návštěva vídeňské zoologické zahrady. Její pověst je víc než slavná: jedná se o jednu z deseti nejlepších ZOO na světě a suverénně nejstarší. Založil ji manžel Marie Terezie František Štěpán Lotrinský r. 1752, roku 1778 ji otevřel veřejnosti. Zahrada se pyšní mimo jiné velkými pandami, které jsou na seznamu ohrožených živočichů.Kromě nich jsou tu ale i sloni, lvi, tygři, žirafy, koaly, hroši, nosorožci a spousta dalších větších i menších zvířat.Najdeme tu expozice se vstupem přímo ke zvířatům, jeskyně s netopýry, tropický pavilon, expozici mořského světa atd. To vše umocněno krásou kvetoucích kaštanů a lákavou vůní různých dobrot, nabízených ve stylových bufetech a kavárnách podél trasy.
I když jsme do Vídně vjížděli za hustého deště, počasí se umoudřilo a nevyžadovalo nutně naše deštníky na úkor fotoaparátu. Zkuste si někdy fotit s deštníkem v ruce...
Prožili jsme ve Vídni moc hezký den.

Mgr. Marta Urbánková