Školní časopis - březen 2012

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Školní časopis, Vydáno dne: 27. 03. 2012

Školní rok vstoupil do své třetí čtvrtiny a s ní je tady i náš časopis. Prodlužující se dny věští blížící se jaro a následně i léto, které je pro studenty obzvlášť důležité. Ale nepředbíhejme události. Do velkých prázdnin zbývají ještě tři měsíce.
Hlavním tématem čísla, které držíte v ruce, jsou XXX. letní olympijské hry. Tentokrát se budou konat v metropoli Velké Británie. Londýn se tak stane v historii zatím jediným městem, které se může pyšnit trojnásobným pořadatelstvím tohoto zejména sportovního svátku. Letošní olympijské hry, které odstartují 26. července, navážou na OH konané v Londýně v letech 1908 a 1948.


Dovolím si připomenout ještě jedno důležité výročí spojené se sportem. Tentokrát v našich končinách. Je tomu již sto padesát let, co vznikl Sokol. Za ustavení této tělovýchovné organizace, která má však přesah i do kulturní činnosti, stojí především dvě jména: Jindřich Fügner a Miroslav Tyrš. Sokolská obec, čítající dnes téměř sto devadesát tisíc členů, se toto výročí chystá náležitě oslavit. A aby těch výročí nebylo málo, přidává se i naše škola se svým sto desátým rokem od svého založení. Tomuto tématu se však bude věnovat naše příští číslo časopisu, takže na podrobnosti si musíte počkat.
A dále? Myslím, že netřeba představovat zaběhlé rubriky školního časopisu. Proto doufám, že pro vás bude příjemným zpestřením a přinese i nějaké informace navíc. A já, ač nesportovní typ, jdu též závodit - závodit s časem!

Filip Zachariaš