Futsalisté třetí v okrese

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 16. 03. 2012

Kolotoč sportovních akcí se nezastavil a po silovém čtyřboji, florbalu a basketbalu byl na řadě turnaj středních škol ve futsalu. V konkurenci celkových čtyř družstev bylo Gymnázium Bučovice jedinou mimovyškovskou školou, jejíž tým ve středu 14.3. přijel do haly ZŠ Purkyňova.

Bratrovražedný boj mezi dvěma gymnázii se díky losu odehrál hned v prvním zápase. A výsledek tohoto utkání měl určitě hodně co napovědět, jak se bude vyvíjet celý turnaj. Z půlhodinového vymezeného času na jedno utkání uplynuly pouze čtyři minuty a Bučovice šly díky nahrávce Zezuly a střele Půčka do vedení. Dvě hrubé chyby však daly Vyškovanům levnou šanci, jak převzít otěže utkání. Do druhé patnáctiminutovky lépe vstoupilo naše družstvo a opět čtyři minuty po hvizdu dokázalo vstřelit branku. Odraženou střelu Davida Horňáka správným směrem srazil Ondra Půček a vyrovnal na 2:2. Během sedmi následujících minut se na hřišti rozpoutala gólová smršť, když Vyškov díky přísně posouzené penaltě a pak po brejku šel do dvoubrankového vedení. Následoval gól z kopačky Tomáše Rešky na 3:4 a pak opět Vyškov odskočil na rozdíl dvou gólů. Po standardní situaci napálil Adamík střelu směrem na branku a Ondra Půček ji tečoval za záda soupeřova brankáře. Drama pokračovalo až do konce a Bučovice bojovaly o vyrovnání doslova do poslední sekundy, ale Vyškov těsné vítězství uhájil.

Pokud se první utkání vyvíjelo jako souboj dvou vyrovnaných soupeřů, pak zápas se S0Š Vyškov se tak odehrával jen prvních deset minut. Než se naše obrana stačila na hřišti rozhlédnout, stihla je zaskočit střela takřka z poloviny hřiště. Trochu elánu do žil všem nalila vyrovnávací branka Tadeáše Zezuly. V další bučovické šanci soupeř vyrazil míč z branky skluzem a takřka hned vzápětí překonal bučovického brankáře Machálka. Po tomto zlomovém okamžiku už se gymnázium dostávalo do šancí jen ojediněle a žádná z nich nevedla ke kýženému cíli - vstřelení branky. Vyškov naproti tomu od desáté minuty zvyšoval své vedení až na konečných 1:6.

Dvě porážky znamenaly, že Bučovice mohou dosáhnout nejvýše na třetí místo. Stejně "úspěšní" jako Bučovice byla proti Gymnáziu Vyškov a SOŠ Vyškov totiž i třetí vyškovská střední škola, se kterou se měli hoši utkat. Začátek zápasu proti SŠZZE probíhal přesně podle ideálních předpokladů. Po několika málo minutách už byl po dvou brankách Zezuly a jedné trefě Půčka stav 3:0. Zadřímnutí na vavřínech však umožnilo soupeři, aby se dostal zpátky do hry, k čemuž pomohla i branka do vlastní sítě. A přestože Zezula díky další střele dosáhl na čistý hattrick, Vyškov si vydřel vyrovnání na 4:4. Teprve pak se tempo hry ze strany gymnázia opět vystupňovalo a dalších šest branek (Půček 3, Adamík, Horňák, Tichý) vylepšilo na výsledkové tabuli položku bučovických vstřelených branek na finální desítku.

V posledním duelu si tedy sestava Machálek, Křivák, Zezula, Tichý, Půček, Reška, Horňák, Adamík vybojovala celkové třetí místo.