Školní časopis - prosinec 2011

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Školní časopis, Vydáno dne: 16. 12. 2011

Milí studenti, vážení čtenáři,
právě držíte v rukou poslední vydání školního časopisu v tomto kalendářním roce. Načasování odpovídá i obsahu našeho čísla.
Jádro jako obvykle tvoří hlavní téma opřené o vaše vlastní názory. V této rubrice se tentokrát zabýváme vánočními svátky. V grafech zpracované ankety tedy najdete například odpověď na to, kdo vlastně nosí vánoční dárky ve většině rodin studentů našeho gymnázia. Zkuste se v tom předvánočním shonu zastavit a zamyslet se, co pro vás Vánoce vůbec znamenají a jak to bylo dřív. Upřímně se přiznám, že jsem zatím letošními svátky nijak neřešil, a to jsem tradičním zastáncem Vánoc.

Od posledního vydání časopisu uběhly asi dva měsíce a měsíce to nebyly pouze nudně naplněné učivem, ale i příjemnými společenskými akcemi, které jsou spojeny se školou. V říjnu si studenti druhých ročníků zatancovali na prodloužené, která byla „generálkou“ zakončené. Od ledna začíná plesová sezona a ani naše gymnázium nezůstává pozadu. Letos proběhne ples 20. ledna už tradičně v kulturním domě v Nesovicích.
V prosincovém období je na Gymnáziu v Bučovicích tradičně rušno. Snad nejfrekventovanějším prostorem je aula, kde nacvičují maturanti stužkování a další studenti vánoční koncert, kterým je vždy perfektně zakončen kalendářní rok ve školních lavicích. A v lednu už musí být aula opět připravena na nácviky slavnostní polonézy. Ani letos nebude v předvánočním čase chybět utkání ve florbale.
Dále si v časopisu můžete přečíst, na co už jste si zvykli. My se opět shledáme v březnovém čísle, a proto vám všem přeji veselé Vánoce naplněné klidem a pohodou, bez stresu, shonu a dalších aspektů, které jsou pro současné Vánoce tak typické. V celém novém roce ať se vám vše daří podle vašich představ a přání.

Doktor alias Filip Zachariaš