Sportovní kurz - tercie 2011

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 20. 06. 2011

     
   F O T O G A L E R I E

    Jako již po několik let se třída tercie vypravila na sportovní kurz do Březové. Náš odjezd z Bučovic padl na den 13.června, kdy se účastníci s nemalými zavazadly plus jejich pedagogický doprovod ve složení naší paní profesorky Vintrové a paní profesorky Handrlové, sešli na parkovišti před Arkádou a nadšeně očekávali příjezd autobusu, který nás měl na dané místo dopravit.
Cesta byla dlouhá, ale výsledek stál za to. Nejen ubytování v rekonstruovaných chatkách bylo dle mého názoru prvotřídní, ale palec nahoru patří i skvělému prostředí, dobrému stravování, vydařenému počasí a především, jak by pravil náš vypečený instruktor Mário, „Husto-kruto-přísné“ organizaci zaměstnanců STANu (Special Team for Adventure in Nature).


Co je to nuda jsme zapomněli hned po příjezdu. Zato únava se nás mnohdy držela až do druhého dne. Pokud jsme zrovna neviseli na lanech v několikametrové výšce, která pro některé byla silným nepřítelem nebo po sobě nepálili airsoftovými či paintballovými kuličkami, tak jsme se proháněli po rybníce na raftech, zdolávali překážky „Rambo dráhy“ a nebo nás náš oblíbený instruktor pokaždé bavil nějakou společenskou hrou. O zábavu bylo vždy postaráno.
Jediným stinným dnem byl čtvrtek šestnáctého, kdy se nám tmavý mrak, přinášející kapky deště a nějaké ty blesky, nevyhl. Ale ani to nám poslední den kurzu nezkazilo a noční procházce taky nezabránilo. Ránem 17.června se vše začalo chýlit ke konci a my, ač nechtěně, jsme museli do tašek naházet poslední promáčené kusy oblečení.
Bezpochyby nejsem sama, kdo by si kurz zopakoval. Na společně stráveném týdnu bych nevytkla snad nic. Jen doufám že jsme paní profesorky moc nezlobili a že je to s náma bavilo alespoň z poloviny tak, jako nás s nimi.
Za všechny zúčastněné bych chtěla poděkovat všem, kteří nám tento výlet umožnili.

Lenka Valoušková, III.