Úspěchy našich studentů při řešení fyzikální olympiády

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 03. 06. 2011

    I v tomto školním roce se studenti našeho gymnázia zapojili do řešení úloh 52. ročníku Fyzikální olympiády kategorií G, F, E, D.
Nic nenechali náhodě a s přípravou pod vedením RNDr. Ivany Gálové začali již před Vánocemi, přestože okresní kola proběhla v měsících březnu až květnu. Nejprve museli absolvovat školní (zahřívací) kolo, které u kategorií E (kvarta) a F (tercie) vyžadovalo vyřešení 14 teoretických a 1 praktické úlohy. Studentky kvinty – kategorie D – řešily 6 úloh teoretických a 1 úlohu praktickou.
Nejmladší soutěžící ze sekundy – kategorie G – zápolili s 5 úlohami. Po absolvování školních kol se do okresních kol probojovali studenti Petr Smísitel a Vojtěch Zourek (kategorie E), Jan Pokorný, David Pokorný a Monika Vrtíková (kategorie F), Jakub Duraja, Kateřina Pazderová , Štěpán Hanák a Martin Horák (kategorie G). Přímo do krajského kola postoupila Jana Jelínková, Šárka Zbožínková a Kristýna Hrabovská (kategorie D).


V okresních kolech byli všichni úspěšnými řešiteli. Petr Smísitel se umístil na 2. místě a Vojta Zourek na 3. místě, postoupili tak do krajského kola, které proběhlo v Brně dne 29.4.2011. Petr Smísitel se se ziskem 36 bodů ze 40 stal vítězem krajského kola kategorie E!!! Vojtovi asi chyběla trocha „toho štěstíčka“ a umístil se na 24. místě. Kategorii F v okresním kole vzorně reprezentoval Jan Pokorný – 1.místo s plným počtem 40 bodů, David Pokorný - 3. místo a Monika Vrtíková – 4. místo. Fyzikálním benjamínům – kategorie G – bohužel okresní kolo moc nevyšlo – nejlepšího umístění dosáhla Katka Pazderová,která se umístila na 5. místě, Kuba Duraja na 8. místě, Štěpán Hanák na 10.místě a Martin Horák na 12. příčce.
Krajského kola FO kategorie D se zúčastnila pouze Šárka Zbožínková, umístila se na 18. místě, k zisku titulu úspěšného řešitele jí chybělo jen 1 a půl bodu. Šárko, není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

Všem studentům blahopřeji a děkuji za přípravu a vzornou reprezentaci školy. Přeji hodně úspěchů při řešení 53. ročníku Fyzikální olympiády!!!

RNDr. Ivana Gálová, vyučující fyziky