Zborovský závod branné zdatnosti - vynikající Jakub Křivák vítězem

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 03. 06. 2011

    Bučovický vojenský útvar ve spolupráci s Československou obcí legionářskou uspořádal za účasti osmi družstev z pěti škol Zborovský závod branné zdatnosti. Trať měřila asi 1500 metrů a závod proběhl ve cvičném prostoru Hruškový sad. Kromě náročného profilu museli startující absolvovat i střelbu ze vzduchovky, hod granátem na cíl, proběhnutí poslepu labyrintem atd.
S těmito podmínkami se nejlépe vypořádal student Gymnázia Bučovice Jakub Křivák, který přes slabší střelbu dokázal suverénně a zaslouženě zvítězit. Jeho kamarád Adam Plzák skončil 13.


Soutěž jednotlivkyň ovládla Huňkářová ze ZŠ Újezd Kyjov. Solidně si vedlo i duo Gymnázia Bučovice Aneta Koudelková a Sára Bohunovská, které se seřadily na 9. a 10. místě. Velmi zajímavý závod družstev (2 hoši, 2 dívky) přinesl vítězství nejúspěšnější škole ZŠ Újezd Kyjov. Kvarteto Gymnázia Bučovice vybojovalo cenné 4. místo. Škoda nepovedené střelby, mohlo z toho být stříbro…
Celá akce byla ze strany organizátorů připravena precizně a s velkou starostlivostí, za což jim patří velký dík všech spokojených startujících.

Mgr. Petr Petržela, vyučující Tv