Student Gymnázia Bučovice Matouš Čiháček vítězem republikového finále ve sportovní gymnastice!

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Gymnastika, Vydáno dne: 27. 04. 2011

Skvělého úspěchu dosáhla výprava gymnastů Gymnázia Bučovice na celostátním finále poháru ASŠK v Liberci. Matouš Čiháček totiž zvítězil v kategorii IV v závodě jednotlivců. Matouš zacvičil po průměrných prostných výborně na hrazdě a parádně mu vyšel přeskok, což rozhodlo.

Pořadí družstev: 1. Opava, 2. Bučovice a 3. Děčín.

Jednotlivci: 1. Čiháček Matouš (GB), 4. Selinger Petr (šel životní závod), 7. Křivák Jakub a 8. Plzák Adam.

V soutěži starších hochů vyhráli s přehledem gymnasté z Gymnázia Česká Třebová. Borci z Gymnázia Bučovice po zodpovědném výkonu skončili na čtvrtém místě, což je velmi solidní.

Družstva: 1. Česká Třebová, 2. Frýdek Místek, 3. Ústí nad Labem, 4. Bučovice atd.

Jednotlivci: 1. Vaner Oldřich (Příbram), 12. Klement David, 18. Marek Milan, 20. Bílek Jan a 21. Lefner Lukáš.

V náročném závodě dívek kategorie V triumfovala děvčata z OA Frýdek-Místek, 2. Šumperk, 3. Příbram, 4. Česká Třebová, 5. Bučovice atd. 5.místo děvčat Gymnázia Bučovice, stejně jako rovněž velmi hodnotné 5. místo Jany Baštové je zatím nejlepším umístěním děvčat GB v tomto závodě. Další umístění závodnic GB: 20. Kokešová Jana, 22. Štefková Edita a 23. Machálková Lucie.

Všichni si bezesporu zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci školy, města i kraje. Gymnázium Bučovice potvrzuje, že i ve velmi skromných podmínkách dokáže připravit své studenty na nejvyšší soutěže.