Sportovci Gymnázia Bučovice v krajském kole sálového víceboje a čtyřboje zdatnosti

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 11. 04. 2011

Téměř stovka studentů z celé Jižní Moravy se zúčastnila v Brně na Jílové krajského kola v sálovém víceboji a čtyřboji zdatnosti.
Hoši soutěžili v benči, když vzpírali 75% vlastní hmotnosti, v trojskoku z místa, shybech a vznosech. Tento náročný čtyřboj dokonale prověřil celé početné startovní pole. Závod vyhrála pořádající Střední polytechnická škola Jílová Brno, která je v této disciplíně i mistrem ČR. Studenti Gymnázia Bučovice obsadili 10. příčku ze 14 startujících škol. Nejlepší bučovický závodník Jan Bílek se zařadil na 28. místo. Jeho kamarádi z družstva se umístili následovně: 35. Michael Bébar, 37. Prokop Slezáček, 44. Vilém Hujňák.

Velmi dobrý výkon odvedla děvčata Gymnázia Bučovice, když v náročném čtyřboji zdatnosti vybojovala cenné 5. místo. Závodilo se ve šplhu, trojskoku z místa, hodu medicimbalem a v disciplíně sed/leh po dobu 1 min. Suverénní vítězství patřilo dívkám z OA Břeclav (trojnásobné přebornice ČR). Většinu bodů posbírala zkušená dvojice Jana Baštová a Ingrid Malecová. Družstvo vhodně doplnily Petra Galatová a Lucie Machálková, jimž rovněž patří uznání. 5.místo v kraji je zatím nejlepší umístění Gymnázia Bučovice v tomto sportovním odvětí.