Florbalový turnaj "O pohár hejtmana Jm kraje"

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 08. 04. 2011

Gymnázium Tišnov v loňském roce při příležitosti oslav devadesátého výročí založení školy uspořádalo jako doprovodnou akci florbalový turnaj. Záštitu nad sportovní akcí převzal hejtman Jihomoravského kraje a zúčastnila se jí i naše škola. Pozvánka na druhý ročník „Poháru hejtmana Jihomoravského kraje“ přišla do Bučovic i letos. A „pamětníci“ odjížděli na turnaj s cílem překonat loňské páté místo.

Na Bučovice ve čtvrtek 7.4. čekalo menu o třech chodech, které představovali soupeři z gymnázií Hodonín, Tišnov a Brno Křenová. Utkání hraná na 2 x 10 minut hrubého času nedávala moc prostoru na chyby a právě těch se Bučovice chtěly vyvarovat. „Předkrm“ z Hodonína však rozhodně nepředstavoval nic lehkého a snadno stravitelného. Po zbytečném faulu před naší brankou, kdy jsme měli míček pod kontrolou, rozehrál soupeř rychle volný úder a vedl 0:1. I přes velký nápor a řadu šancí přišlo vyrovnání až v desáté minutě po nahrávce Pavla Piňose a střela Prokopa Slezáčka. Z dalších šancí se v druhém poločase podařilo vytěžit další branku, když po úniku a přihrávce Tomáše Patsche zakončil Petr Líznar. I Hodonín se dostával do šancí, díky individuálním akcím. A to v kombinaci s nedůrazem našich obránců před vlastní brankou přineslo soupeři vyrovnávací branku. Když už se oba týmy smiřovaly s remízou, překvapil hodonínského gólmana v poslední minutě po samostatné akci z levé strany Petr Jakubčík. Tišnovská polévka měla být pro Bučovice skutečně horká, protože kromě domácí haly bylo výhodou i početné publikum. Jenže nic se nejí tak horké, jak se uvaří. O zmražení domácích se v šesté minutě postaral Petr Líznar po přihrávce Pavla Levíčka. Koncentrovaný výkon a také štěstí pak provázelo bučovický tým, který navíc držel spolehlivými zákroky brankář Nikola Machálek. Bučovice nakonec bohužel nezískali celou tříbodovou porci. Necelé dvě minuty před koncem přišel závar před Machálkovou brankou a důraznější soupeř protlačil míček do naší branky. Ve třetím zápase bylo cílem nejen získat tři body, ale také pokusit se nastřílet branky a protáhnout se díky lepšímu skóre na první místo ve skupině. Bohužel se Gymnázium Brno Křenová ukázalo být příliš velkým soustem. Studená sprcha v podobě trefy do bučovické branky přišla hned ve druhé a šesté minutě. Obraz zmaru završila bučovická přesilovka, ve které soupeř zvýšil už na 1:3. Snížení z hole Tadeáše Zezuly na chvíli vykřesalo jiskřičku naděje, ale oheň z ní nestačil vzplát. Křenová byla individuálně lepší a až příliš snadno se dostávala do střeleckých pozic. O co snažší byl přechod Brňanů do útoku a úspěšnost v zakončení lepší, o to méně se dařilo Bučovicím. Tlak z naší strany bez gólového efektu jen nabízel prostor pro brejky, takže Křenová navyšovala svůj náskok až na konečných 1:7. Po dvou dobře odehraných zápasech a jednom neúspěchu tedy bučovická sestava odjížděla se zklamáním a stejným umístěním jako v úvodním ročníku. A „Tišnovské menu“ tak bude zřejmě delší dobu ležet v žaludku. Organizačně výborně zajištěné zázemí turnaje a vyrovnané souboje jsou ale příslibem, že tato akce by mohla být základem dlouhodobé tradice. Gymnázium Bučovice tak může získat šanci, že do třetice....