Školní časopis 2-2010/11

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Školní časopis, Vydáno dne: 12. 01. 2011

     Vážení čtenáři,
právě v rukou držíte druhé číslo časopisu Gym.doc ve školním roce, tedy 2010/2011.V začínajícím roce 2011 bych vám chtěl popřát mnoho úspěchů, jak studijních, tak osobních. S počátkem nového roku vždy přichází spousta předsevzetí. Mnoho z nás by chtělo shodit nějaké to kilo, jiné zase trápí prospěch ve škole, zkrátka každý máme svoje. Zkusme každého v jeho snažení podpořit nebo mu alespoň nebrat naději - je to možná to poslední, co mu zbývá.
V tomto díle se ještě vrátíme ke státním maturitám, jelikož se v souvislosti s nimi vynořila ještě spousta dalších otazníků. Například u mě vyvolalo úsměv na rtech hlasování senátorů, kteří tento projekt smetli ze stolu. Bohudík, nebo možná bohužel, u nás už jistou řádku let funguje parlamentní demokracie a všichni jistě víme, že toto rozhodnutí může jednoduše přehlasovat Poslanecká sněmovna. Náš žurnál si dovolil udělat menší průzkum čistě na Gymnáziu v Bučovicích. S příchodem nového roku i časopis prochází menšími změnami. Budeme se asi muset rozloučit s rubrikou 13. komnata. Ne, že by nám došly prostory. Jen je kvůli bezpečnosti nemůžeme fotografovat. Pokud byste ovšem měli nápad na místnost či zákoutí školy, kde oko studenta nedohlédne, oceníme vaše nápady, které můžete zasílat na mail uvedený na poslední straně nebo na facebookovou stránku časopisu. Tato by měla být v nejbližší době zprovozněna.


S příchodem nového roku i časopis prochází menšími změnami. Budeme se asi muset rozloučit s rubrikou 13. komnata. Ne, že by nám došly prostory. Jen je kvůli bezpečnosti nemůžeme fotografovat. Pokud byste ovšem měli nápad na místnost či zákoutí školy, kde oko studenta nedohlédne, oceníme vaše nápady, které můžete zasílat na mail uvedený na poslední straně nebo na facebookovou stránku časopisu. Tato by měla být v nejbližší době zprovozněna.
Měsíc leden se ve školních lavicích nese v duchu pololetních písemek, zkoušení studentů, u kterých ještě kantor váhá, jakou známku mu nakonec dát, a posledních, leckdy marných, pokusů o vylepšení známky na vysvědčení. Snad vám náš časopis pomůže odlehčit často napjatou atmosféru ve školních lavicích. Na shledanou v březnu.

Doktor alias Filip Zachariaš