Počtrnácté a přesto poprvé

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Moodle obrazárna, Vydáno dne: 13. 11. 2010

     "Burza škol" je sice již zavedenou akcí pro uchazeče o studium na středních školách, ale až do letošního roku byl místem konání pouze vyškovský Posádkový dům armády. Nepřiměřené finanční požadavky přiměly ředitele vyškovského Úřadu práce Jana Marka nejen ke změně místa pořádání, ale i ke zkrácení doby trvání z obvyklých dvou na jeden den. Hostitelem prvního mimovyškovského ročníku se stala pobočka ISŠ Slavkov v Rousínově. V prostorách bývalého Středního odborného učiliště nábytkářského se tak v úterý 10.11. mohly prezentovat asi tři desítky středních škol z celého Jihomoravského kraje.


Jednou z vystavujících škol bylo i naše gymnázium, které bude v příštím roce otevírat po jedné třídě v osmiletém a čtyřletém studiu. Okruh zájemců zahrnoval především žáky základních škol z blízkého okolí. Díky systému tří přihlášek, se ale okruh uchazečů rozšířil i na území, které obvykle není pro naši školu "spádové" jako jsou například Drnovice, Ivanovice nebo Vyškov. Nejčastější dotazy byly pochopitelně zaměřeny na podmínky přijetí a okruh nabízených předmětů. Pro vážné zájemce byly kromě obecných informací připraveny pozvánky na den otevřených dveří, který gymnázium pořádá 13. ledna 2011 a kde budou zveřejněny podrobné informace o kritériích přijímacího řízení. Škola se letos kromě zavedených kulturních a sportovních akcí mohla pochlubit i zapojením do projektů. V poslední době byl realizován projekt zpřístupnění internetu po celé škole "Bezdrátová škola" a ještě stále probíhá vývoj virtuální knihovny médií "Moodle obrazárna".
Zázemí pro vystavovatele i nabídka služeb návštěvníkům byla srovnatelná s předcházejícími ročníky. Celkově však byl patrný úbytek návštěvníků, když kromě organizovaných školních výprav dorazilo jen velmi málo rodičů. Oživením akce se ale rozhodně stala prezentace učňovských prací formou výstav a ukázek přímo ve školních dílnách. Z nouze se tak možná zrodí nová tradice, při které dostanou i další školy možnost ukázat se naživo.

Mgr. Jan Stavělík