Je libo trochu adrenalinu?

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 28. 06. 2010

     
   F O T O G A L E R I E

   V pondělí 21.června 2010 ve čtyři hodiny ráno se sešla na bučovickém nádraží skupinka ospalých adolescentů, ve kterých jen znalec místních poměrů poznal studenty kvinty zdejšího gymnázia. Cíl cesty – chata Orientka v Jeseníkách, asi 5 km od Rýmařova. Na programu třídenního výletu byly adrenalinové aktivity v přírodě, které nabízí společnost INSTAN (SPECIAL TEAM FOR ADVENTURE IN NATURE).

Na chatu jsme dorazili před polednem, ubytovali se, poobědvali a spolu s instruktorkou se vypravili ke středisku Relaxa, kde nás čekala první atrakce, lezecká stěna. Pomocí úchytů a nerovnosti přírodního kamene jsme vyšplhali do výše 12 metrů. Nebylo to příliš složité, jen jsme museli překonat strach z výšky. Pak jsme se přesunuli k nízkolanovému centru. Lana nejsou napnuta vysoko nad zemí, ale to neznamená, že jejich zdolání je jednoduché. Vyžaduje to šikovnost, smysl pro rovnováhu a silné paže. Následovala ekvilibristika ve výšce 7 metrů. Přelézali jsme lanové mosty a další překážky.
Druhý den ráno jsme měli na programu paintball. Není třeba dodávat, že se jedná o jednu z nejoblíbenějších aktivit. Vybaveni zbraněmi, ochranou maskou a municí jsme se pustili do nelítostného boje . Statečné bojovali nejen chlapci, ale i čtyři dívky a pedagogický doprovod. Divokou honičku v lese vystřídala poklidná lukostřelba. Po svíčkové na smetaně se nám moc nechtělo skákat do prázdna, ale vrozenou lenost jsme nakonec překonali. Zážitek z volného pádu po skoku z věže nám potvrdil, že jsme udělali dobře a zvedli se z postelí. Na bungee trampolíně někteří zdatní skákali i salta vpřed a vzad. Velmi esteticky působili na trampolíně naši gymnasté. Závěr dne patřil disciplíně zvané airsoft. Je to bojová hra, střílí se z replik zbraní a municí jsou drobné kuličky, které na rozdíl od paintballu nejsou naplněny barvou.
Po večeři jsme mohli zajít do sauny a následně se ochladit v bazénu . Ve středu po snídani jsme se vydali pěšky do Rýmařova a odtud vlakem zpět domů. Byli jsme pěkně unaveni a celou cestu jsme prospali.
Výlet se nám vydařil, sluníčko svítilo a my jsme bohatší o pěkné zážitky. Děkujeme naší třídní profesorce dr. Lokajové, že pro nás výlet zorganizovala a těšíme se na další.

Výletu se zúčastnila a jménem studentů kvinty zapsala: PhDr. Marie Hrozová