Školní výlet - kvarta 2010

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 24. 06. 2010

     
   F O T O G A L E R I E

   Ve středu 16.června se třída kvarta vydala spolu s třídní profesorkou Urbánkovou a paní profesorkou Fronkovou na školní výlet do jižních Čech . Ráno jsme se všichni s nadšením sešli v Bučovicích a čekali na autobus,který nás měl odvézt na naše vytoužené místo, do Hluboké nad Vltavou. Cestou jsme se stavili v Telči, kde jsme měli rozchod a mohli si prohlédnout krásné renesanční náměstí. Cítili jsme se jako v pohádce.

Také jsme navštívili zámek Červená Lhota,kde jsme se zúčastnili prohlídky.Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Abychom si trochu protáhli tělo z autobusu,rozhodli jsme se,že půjdeme na procházku kolem rybníku u zámku.Počasí se nám začalo trochu kazit,ale to nám vůbec nevadilo,protože jsme se už blížili ke Sporthotelu Barborka v Hluboké nad Vltavou,kde jsme byli ubytováni.Po večeři jsme šli všichni společně do tělocvičny,kde jsme hráli spoustu her. Druhý den dopoledne jsme se rozdělili na dvě poloviny,jedna šla na prohlídku zámku Hluboká a druhá šla do ZOO.Odpoledne jsme navštívili krásné město Český Krumlov.Byli jsme se podívat v Muzeu voskových figurín a v Muzeu mučení.Potom jsme měli volno a mohli jsme si koupit různé suvenýry. Nakonec jsme společně vyrazili do zámecké zahrady s otočným divadlem.Naše další putování směřovalo do Českých Budějovic,kde jsme se prošli po náměstí. Když jsme se vraceli zpět do hotelu, zazpívali jsme si spoustu písniček a měli jsme dokonce i hudební doprovod.

V pátek ráno jsme se balili a chystali se k odjezdu.Cestou domů jsme se stavili v krokodýlí ZOO v Protivíně, kde jsme si velké obojživelníky mohli prohlédnout  přes sklo a dozvěděli jsme se o nich zajímavé informace. Dále jsme byli v Zoologickém muzeu,kde jsou vystaveny kostry zvířat. Odpoledne jsme už všichni byli unaveni, a proto nás čekala odpočinková jízda lodí po Lipně.

Poslední společný výlet s naší třídní paní profesorkou Urbánkovou se velice vydařil, zažili jsme  spoustu legrace, máme krásné zážitky a dovezli jsme si vzpomínky,které nás nikdy neopustí. Ještě jednou velký dík profesorkám Urbánkové a Fronkové za krásné společně prožité chvilky.

 

Petra Svobodová, kvarta