Směr Dartford 2010

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 14. 05. 2010

     
   F O T O G A L E R I E

   V době od 30. dubna do 8. května 2010 se skupina studentů našeho gymnázia zúčastnila již patnáctého výměnného zájezdu do družebního gymnázia v Dartfordu, hrabství Kent, Anglie. Tentokrát to bylo 20 studentů ze 3.A a 8 ze septimy, doprovázely je vyučující angličtiny Marta Kuchtová, Marie Hlaváčková a Anna Fronková. Dlouhou cestu jsme dobře přežili i díky tradičním zastávkám v německém Norimberku a anglickém Canterbury cestou tam a v Bruselu – Atomium a Minievropa v Bruparcku plus centrum města cestou zpět.

V Anglii jsme díky méně příznivé ekonomické situaci vynechali místa s vysokým vstupným, např. muzeum voskových figurín, zato jsme toho víc prošli v Londýně a poprvé navštívili i slavné British Museum (vstup zdarma). Nevynechali jsme ale Shakespearovo divadlo Globe nebo Houses of Parliament se zajímavým průvodcovským komentářem.
Počasí se nám předvedlo v plné anglické parádě (chybělo jen sněžení), ale všichni jsme to zvládli a v pořádku se vrátili domů. Sluníčko se na nás pořádně usmálo až poslední den, právě včas – to bylo na programu letovisko Brighton dole u moře.
Myslím si, že i tento zájezd splnil svůj cíl a přispěl k utužení – teď už mohu s jistotou říct – přátelství mezi naším a dartfordským chlapeckým gymnáziem. Na závěr musím naše studenty pochválit, že opravdu dobře reprezentovali sebe, svou rodinu, školu i celou naši zem. Děkuji.

Marta Kuchtová, vedoucí zájezdu