Jak se naše třída vydala na svoji poslední cestu…aneb 4.A ve Vídni

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 21. 04. 2010

     
   F O T O G A L E R I E

     Už je to tak, čtyři roky za námi a maturita před námi….Nervozita stoupá, znalosti stále nepřibývají, a tak, snad aby nám vedení školy zpříjemnilo poslední měsíc před zkouškou dospělosti, vyrazila naše třída 4.A pod vedením třídní profesorky Štefkové a paní profesorky Hrozové na jednodenní zájezd do Vídně.

Obavy ze špatného počasí se rozplynuly hned po výjezdu z Bučovic a nám tedy nic nebránilo v tom, abychom si poslední výlet užili. Naší první vídeňskou zastávkou byl zámek Schönbrunn, letní rezidence císařovny Marie Terezie. Všichni jsme museli uznat, že si Marie Terezie asi opravdu nežila špatně. Poté jsme se s vypětím sil vyšplhali na kopec v zámecké zahradě, kde jsme měli možnost prohlédnout si panoráma hlavního města Rakouska. Jakmile jsme se se dostatečně pokochali, mohla naše exkurze pokračovat do centra města, kde na nás čekala přímo smršť nejrůznějších památek, počínaje dvěma identickými budovami- Kunsthistorisches Musem a Naturhistorisches Museum. Dále jsme pokračovali směrem k Parlamentu, v jehož blízkosti se nachází i další významné stavby - Burgtheater, radnice a Hofburg. Kolem oběda nastal čas na malou pauzu u Stephansdomu. Myslím, že právě Stephansdom, jako jeden ze symbolů Vídně, se stal tím nejlepším místem k udělení rozchodu, protože nenajít cestu k tomu momumentu by se snad nepodařilo ani těm největším zmatkařům :) Pak už následovala jen návštěva císařské hrobky, která sice nepatřila k nejveselejším momentům výletu, ale zato jsme se od paní profesorky dozvěděli mnoho zajímavostí o pohřbených panovnících z rodu Habsburků. A také jsme si stanovili první pozici v žebříčku místností, kde bychom nikdy nechtěli přenocovat.
Na závěr exkurze náš autobus zastavil u další známé vídeňské památky- Hundertwasserhaus, který je dílem známého umělce Hundertwassera a v návštěvnících vyvolává rozporuplné pocity. Mně se tedy rozhodně líbil více než císařská hrobka: ) Na zpáteční cestě jsme jako správní Češi zastavili u supermarketu, abychom doplnili zásoby jídla a pití. Dvouhodinovou jízdu jsme si pak krátili historkami ze společně prožitých let.
Výlet se opravdu vydařil, ostatně jako všechny akce s naší třídou a bude patřit k mnoha nezapomenutelným zážitkům, které jsem na gymnáziu prožila.

Pavlína Dvořáková, 4.A