3 x s našimi úspěšnými sportovci

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 24. 03. 2010

Drnholec patřil gymnastům Gymnázia Bučovice

Jednoznačná vítězství gymnastů Gymnázia Bučovice potvrdila jejich současnou dobrou formu. V Drnholci se před doslova nabitou tělocvičnou představilo 76 startujících (!) z 11 škol jihomoravského kraje! Letošní, již XIV. ročník se vyznačoval solidními výkony, zejména u starších kategorií ženských složek. Zástupci Gymnázia Bučovice vytěžili ze svých startů maximum. Tři starty znamenaly tři výhry! Ve svých kategoriích vyhráli Matouš Čiháček, Jana Baštová a Aleš Zelinka.

Zejména prvenství zodpovědně cvičícího Zelinky před bývalým členem SVS Brno Ondráčkem (SOŠ Břeclav) má svoji nezpochybnitelnou hodnotu. Závod byl testem pro další starty v této náročné sezóně.

Memoriál Karla Berky v Rousínově

SOUN Rousínov uspořádalo tradiční Memoriál Karla Berky ve futsalu a nohejbalu. Za velmi slušné účasti 6 týmů jak v úterý, tak i ve středu, proběhly boje ve 2 skupinách každý s každým a následné zápasy o konečné umístění. Gymnázium Bučovice z těchto klání vyšlo výtečně. Ve futsalu porazilo ISŠ Slavkov 2 : 0 a dále pak SOŠ Vyškov 5 : 2 po velmi dobrých a takticky zralých výkonech.

Ve finále pak rozhodla šťastná trefa vyškovského Ličky o vítězství Gymnázia Vyškov 2 : 1. Konečné pořadí: 1. Gymnázium Vyškov, 2. Gymnázium Bučovice, 3. OA Bučovice, 4. SOŠ Vyškov, 5. SOUN Rousínov, 6. ISŠ Slavkov.

Druhý den absolvovali svůj turnaj i nohejbalisté. Opět zde dominovalo Gymnázium Vyškov v čele se skvělým Müllerem. Pěkné 2. místo získalo opět zaslouženě Gymnázium Bučovice ve složení Čunderle, Kazimír, Kopáček.

Dvoudenními boji studenti SŠ našeho okresu uctili památku vynikajícího rugbisty, oblíbeného tělocvikáře a výborného přítele Karla Berky.

Gymnasté Gymnázia Bučovice třikrát do republikového finále

Vynikajícího úspěchu dosáhli gymnasté Gymnázia Bučovice v krajském kole SŠH ve Slavkově. Podařilo se jim totiž zvítězit ve 3 kategoriích ze 4 a mohli se tak radovat z postupů do celostátního finále v Liberci! V kategorii D IV zaslouženě zvítězila ZŠ Slavkov, Komenského před Gymnáziem Bučovice, ZŠ Drnholec a ZŠ Střelice. V jednotlivkyních byla nejlepší Macharová ze Slavkova. 3. místo obsadila Barbora Křížová z Gymnázia Bučovice. Její kamarádky z družstva Lucie Vítková a Vlasta Bačová obsadily 9. a 10. místo.

Klání chlapců v kategorii H IV přineslo suverénní prvenství Gymnáziu Bučovice před ZŠ Oslavany. V soutěži jednotlivců obsadili borci Gymnázia Bučovice první 4 místa v pořadí David Klement, Matouš Čiháček, Adam Plzák a Milan Marek.

Závod D V vyhrálo opět s náskokem Gymnázium Bučovice před OA Bučovice. Jednotlivkyně vyhrála výborně cvičící Jana Baštová z Gymnázia Bučovice před velmi dobrou Ivanou Hradilovou z OA Bučovice a dvojicí GB Jitka Spiritová a Jana Kokešová.

Velmi dramatický byl souboj v kategorii H V, když vítězné Gymnázium Bučovice bylo lepší než OA Bučovice o pouho pouhých 0,05 bodu! Závod jednotlivců se stal jednoznačnou záležitostí zkušeného Lubomíra Nezdařila z OA, před Alešem Zelinkou z GB a dobře cvičícím Filipem Nezdařilem z OA. Další gymnasté GB v pořadí Babayan, Knap a Mateašák se seřadili na 4., 5. a 6. místě.