Pravidelná linka Bučovice - Dartford

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 18. 03. 2010

     
   F O T O G A L E R I E

     Jako každý rok i letos pořádá naše škola výměnný pobyt Bučovice – Dartford. Jak jsem se dozvěděla od paní Kuchtové, chystají se malé změny jak, programu pobytu v Anglii, tak i menší změna trasy.
Letošní pobyt je již 15. ročníkem od roku 1994. Možná si říkáte, že neumím počítat, ale opravdu 15 je správné. V dřívějších letech byl pobyt pořádán v říjnu. Jeden rok se zájezd nekonal vůbec a na žádost z anglické strany, se zájezd přesunul na jaro.

Na nynější výměnný pobyt se přihlásilo asi 47 studentů z gymnázia, ale bohužel ze strany Angličanů je to mnohem méně, 13 kluků a 12 dívek.

Hlavní změnou je termín návštěvy z Dartfordu. Jako první nás přijedou navštívit Angličané 13. března a zůstanou u nás až do 19. března. Výprava z gymnázia netradičně vyrazí na cestu až 30. dubna a vracet se budou 8. května.

Jako každý rok je naplánovaná návštěva přímořského letoviska Brighton a dále pak Greenwiche. Do Londýna je návštěva naplánovaná opět na dvakrát, přičemž připadá v úvahu více chození pěšky a návštěvy interiérů budou méně časté. Namísto Technického muzea by mělo být na programu Britské muzeum.

Další malá změna,ktera by mohla nastat, co se týká dopravy. Cesta do Anglie by zůstala stejná, tak jak ji známe. Odjezd autobusem z Bučovic, zastávka v Norimberku, nalodění na trajekt ve francouzském Calais a hurá Anglie. Zpáteční cesta by se ovšem mohla trochu lišit, aneb místo tradičního trajektu by se mohlo jet tunelem a následovala by už tradiční zastávka v Bruselu.

Shrnutí celého pobytu očima studenta by nebylo moc jednoduché, ale zase ne tak moc složité. Paní Kuch­tová shrnuje výhody a pozitiva pobytu takto:„Studenti se dostanou do jiného – multikulturního prostředí, ale hlavně se dostanou do anglické rodiny. Vyzkoušejí své dovednosti v oblasti mluvení anglickým jazy­kem, ale také objeví a navštíví místa, která normálně nepoznají.“

Na závěř jsem si dovolila dotázat se paní Kuchtové, zda – li se jí v Anglii líbí a jaké má z návštěvy této oblasti dojmy. Odpověď paní Kuchtové: „Neuvažovala jsem nikdy o tom, že bych v Anglii žila, ale jezdím tam ráda a pokaždé se mi tam líbí. Vždycky objevím něco nového a zajímavého.“

Tímto paní Kuchtové děkuji za její čas a poskytnutí informací.

HURÁ DO ANGLIE

Mišpulinečka (školní časopis, číslo leden/únor 2010)