Lyžařský výcvik II. 2010

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 10. 02. 2010

     
   F O T O G A L E R I E

     Jako tradičně jela letošní třída sekunda od 31.1. do 6.2. na lyžařský výcvik. Letošním cílem výpravy byla Ostružná v Jeseníkách.
Byli jsme ubytováni na chatě Anežce v 2 až 4 lůžkových pokojích. V chatě nám byl k dispozici také malý bazén. Lyžovali jsme v asi 500m vzdáleném lyžařském areálu. Na začátku jsme byli rozděleni do tří družstev podle výkonnosti a pak si nás už rozebrali tři instruktoři, kteří se u každého družstva přes týden prostřídali. Lyžovali jsme naštěstí jenom 2x denně - 2,5 hodiny dopoledne a 2,5 hodiny odpoledne. Sněhu bylo dostatek (jen asi 2 metry). Potěšilo nás, že u vleků nebyly skoro žádné fronty.

Nejdříve nám připadalo zvláštní, že byl 3. den vyhlášen předem krizovým dnem, ale pak jako náhodou napadlo 30 cm sněhu. I tak ale zranění moc nebylo (držkopádů bylo dostatek). Odpoledne krizového dne jsme místo lyžování šli na snowtubing (sjíždění sněhovým korytem na nafukovací duši) v nedalekém lyžařském středisku Ramzová. V pátek jsme navíc navštívili bowling ve velmi moderním bowling centru nedaleko chaty.
Všem se tento týden lyžování jistě líbil a budeme na něj rádi vzpomínat.

Jan Pokorný, II.