Milá návštěva z Dartfordu

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 16. 05. 2009

   V pátek 8. května večer k nám na Moravu opět dorazila milá návštěva z naší spřátelené školy „Dartford Grammar School“, která je v podstatě anglickou obdobou našeho gymnázia. Naše anglické hosty jsme letos přivítali již po čtrnácté, neboť historicky první výměna studentů mezi Dartfordem a Bučovicemi se uskutečnila již v roce 1994.
Dartfordští studenti spolu se dvěma učiteli přiletěli na brněnské letiště. Tam si je „rozebrali“ jejich čeští partneři a ubytovali je ve svých domovech. Kvůli momentální neexistenci důstojného ubytovacího zařízení v Bučovicích jsme bohužel byli nuceni ubytovat naše britské kolegy v nedalekém Slavkově.O víkendu se české rodiny staraly o zábavu svých zahraničních hostů a my učitelé zase o program svých anglických kolegů. V sobotu se dartfordští učitelé Martin a Beverly měli příležitost seznámit se s krásami Slavkova, v neděli je zase čekal výlet do Strážnice a okolí. V týdnu potom angličtí studenti navštívili Prahu, Moravský kras, Brno, skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, zámek v Bučovicích i Mohylu míru – tento program se už pomalu stává tradicí. Nechyběla ani oblíbená oficiální party v aule gymnázia a návštěva divadelního představení v brněnském Janáčkově divadle. Večer 15. května potom naši milí hosté zase odletěli z Brna přímo do Londýna.
Všichni zúčastnění prožili určitě příjemný, i když místy náročný a únavný týden, a dovoluji si tvrdit, že se všichni už velmi těšíme na další ročník této příjemné a obohacující akce.
Spustit v samostatném okně

Stáhni video na počítač
Video je vytvořeno v nižší kvalitě s ohledem na přenosové možnosti připojení. Pokud se vám video přesto nezobrazí nebo se zobrazuje trhaně, stáhněte si ho na počítač.