Údolím Labe za míšeňským porcelánem

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 22. 04. 2009

   F O T O G A L E R I E

Ve dnech 15.-17.4.2009 se skupinka patnácti studentů naší školy zúčastnila poznávacího zájezdu do SRN. Vyrazili jsme autokarem ve středu pozdě večer z Bučovic a ráno jsme se probudili v saské Míšni. Navštívili jsme slavnou míšeňskou manufakturu, shlédli ukázky výroby porcelánu a jeho zdobení, obdivovali jsme vystavené exponáty v muzeu. Pak jsme se prošli historickým jádrem města, vystoupali na návrší s hradem Albrechtsburg a kochali se vyhlídkou na údolí Labe. Odpoledne jsme odjeli do městečka Radebeulu, kde se nachází muzeum Karla Maye. Prohlédli jsme si expozice věnované životu různých indiánských kmenů a vilu Shatterhand, kde žil a tvořil autor slavných hrdinů Vinnetoua a Old Shatterhanda.

Z Radebeulu jsme se vydali po dálnici směrem na Berlín a vpodvečer jsme přijeli do Tropical Islands, největšího vodního parku v Evropě s ukázkami tropické vegetace, tobogány, vířivkami a jinými atrakcemi.
V pátek odpoledne jsme se krátce zastavili u zámečku Moritzburg a na závěr jsme si nechali město Drážďany. Prohlídka Frauenkirche a Zwingru se všem velmi líbila. Unaveni, ale spokojeni jsme se v sobotu nad ránem vrátili domů.

PhDr. Marie Hrozová