Patrik Nezdařil opět vítězem republikového finále

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Gymnastika, Vydáno dne: 02. 04. 2009

Sportovní gymnasté Gymnázia Bučovice dosáhli opět významného úspěchu. Student oktávy Patrik Nezdařil zvítězil 30. března v jihočeském Táboře v republikovém finále poháru AŠSK ve sportovní gymnastice v kategorii V. (junioři a dorostenci). Kromě kruhů zacvičil na pěti nářadích velmi dobře a čistě a zaslouženě triumfoval před Ondřejem Pavelkou z Gymnázia Petra Bezruče Frýdek – Místek a Jiřím Krátoškou (SZŠ Tábor).
Další členové družstva Gymnázia Bučovice David Ševčík, Ondřej Cigánek a Aleš Zelinka se seřadili na 11., 12. a 13. místě.
Také v závodě družstev jde medaile do Bučovic a má bronzovou hodnotu. Škoda kruhů, mohlo z toho být i stříbro.
Pořadí družstev: 1. Gymnázium P. B. Frýdek – Místek, 2. SPŠS Tábor, 3. Gymnázium Bučovice.

Bučovický „gympl“ však měl své zastoupení i v soutěži IV. - žákyně. I zde je výsledek cenný. Jana Baštová totiž vybojovala cenné 6. místo, když suverénní a zaslouženou vítězkou se stala Ivana Šimonová ze ZŠ Komenského Zlín, která je v reprezentačním výběru ČR. Zdravotně handicapovaná Barbora Křížová obsadila slušné 14. místo. Další členky družstva Markéta Mlčoušková a Lucie Vítková skončily na 24. a 27. místě. Pořadí družstev: 1. ZŠ Příbram, 2. ZŠ Frýdek – Místek, 3. ZŠ Šumperk, 4. ZŠ Komenského Zlín, 5. ZŠ Opava, 6. Gymnázium Bučovice, 7. ZŠ Tučapy.
Z uvedeného vyplývá, že na Gymnáziu v Bučovicích je sportovní gymnastice věnována pozornost. Dosažené výsledky nejsou náhodné, což každoročními starty v republikovém finále studenti této školy potvrzují.