Vánoční dárky do Dětského domova

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Charitativní akce, Vydáno dne: 27. 01. 2009

Součástí Školních vzdělávacích programů v novém předmětu „Život kolem nás“ pro třídu primu je i učivo, týkající se náhradní rodinné péče.
Studenti primy projevili velký zájem o život dětí v Dětských domovech a v dalších zařízeních.
Učivo bylo probíráno v prosinci, před vánočními svátky a ve spolupráci s vyučující, paní profesorkou Lokajovou , se rozhodli studenti primy zaslat dětem, vyrůstajících v Dětském domově, vánoční dárečky.
Někteří ze studentů sami malé dárečky vyrobili, další zakoupili, jiní se rozhodli věnovat svoji oblíbenou knihu či hračku.
Dárečků nakonec bylo tolik, že jsme museli vše zabalit do velké krabice od počítače.
Výběr Dětského domova byl poměrně jednoduchý. Rozhodli jsme se, že vybereme zařízení z našeho regionu a také to, které vychovává děti blízké našemu věku.

Dárečky jsme poslali do Dětského domova v Uherském Hradišti na ulici Jiřího z Poděbrad. V lednu jsme z domova obdrželi tento dopis :

Milí studenti,
Děkujeme Vám za spoustu milých dárečků, které jste nám poslali jako vánoční dárky.Máme radost z toho, že jsou i úplně cizí lidé a studenti, kteří se zajímají o život ostatních kolem sebe.
Přejeme Vám, abyste v hodinách „Život kolem nás“ našli spoustu zajímavých témat. Snad Vám Vaše paní profesorka přiblíží skutečný život v dnešní společnosti, kde je těžké dobře žít dětem z plně fungujících rodin, natož nám, z dětských domovů.
Přejeme Vám, ať máte ve své blízkosti hodné rodiče, kteří se o Vás budou dobře starat.
Ať nepoznáte, jak se žije bez rodičů.Ať jste jen šťastní a úspěšní studenti!
V novém roce Vám přejeme hodně studijních úspěchů, dobré srdce a mnoho dobrých skutků.


Děti a tety z Dětského domova v Uherském Hradišti