Brno historické

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 24. 10. 2008

   Ve čtvrtek 23.10. se septima vydala na procházku po historickém centru Brna. Z řady možných cílů byly zvoleny tři – kapucínská krypta kostela Nalezení sv. Kříže na Kapucínském náměstí, katedrála sv. Petra a Pavla a hrad Špilberk.
Deštivé a chladné počasí nás popohánělo a tak jsme brzy po setkání již vstupovali do krypty a poznávali její tajemství. A jeden po druhém jsme si nad mumifikovanými ostatky řádových bratrů mohli přečíst i ono známé „Co jste Vy, my byli také. Co jsme my, budete i Vy“.
Další místo, jen málo vzdálená od Kapucínského náměstí, na které jsme zamířili, byla katedrála na Petrově. Z výkladu profesorky Kuchtové a pak i průvodce uvnitř jsme se dozvěděli mnoho z rozmanité historie tohoto místa, velmi významného jak z hlediska historického, tak duchovního.
Zevrubný výklad mladého průvodce i nepřející počasí byly důvodem, proč jsme ze zamýšleného programu vypustili poslední část – přesun na hrad Špilberk. Nicméně, není důvod, proč si toto místo „neschovat“ na jindy – historie Brna je dlouhá a spletitá a je ještě mnoho co objevovat pro všechny z nás.

Mgr. Tomáš Fiala, třídní učitel