Bílá pastelka 2008

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Charitativní akce, Vydáno dne: 13. 10. 2008

   Ve středu dne 15. října 2008 se uskuteční celonárodní sbírka „Bílá pastelka“. Hlavním pořadatelem je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR. Cílem projektu je shromáždit finanční prostředky na speciální výukové programy pro nevidomé a těžce zrakově postižené lidi, kteří se učí žít v podmínkách ztráty zraku, zvládat samostatnou chůzi se slepeckou holí, číst a psát brailovo slepecké písmo a další dovednosti nezbytné k jejich dalšímu životu.
Sbírka proběhne u příležitosti „Mezinárodního dne bílé hole“ dne 15.10.2008 v době od 8 do 19 hodin na celém území ČR ve více než v 250 městech.
I letos budou dvojice studentů Gymnázia Bučovice – oblečeni do bílých a černých triček s nápisem Bílá pastelka - prodávat v Bučovicích , Ždánicích a Křenovicích symbolické bílé pastelky za minimální cenu 20,- Kč. Spolu s originální bílou pastelkou obdrží kupující letáček s informacemi o sbírce a záložku. Celkový výsledek sbírky bude oznámen v médiích. Přispějte i Vy a pomozte lidem, kteří mají podmínky pro život o poznání těžší.